Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD Rusya,Çin,İran ve Türkiye’ye operasyon peşinde

ABD Rusya,Çin,İran ve Türkiye’ye operasyon peşinde

Çin petrol alımını YUAN’la yapıyor

Rusya S 400’leri RUBLE ile satıyor

Türkiye petrolü LİRA ile alıyor

ABD Rusya,Çin,İran ve Türkiye’ye operasyon peşinde

 

Ergün Diler/Takvim gazetesi

 

Dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan ÇİN PETROL alımlarında YUAN kullanmaya başladı. Bu hızla gidilirse 5 yıl sonra ÇİN ve YUAN, DOLAR‘ın karşısında yıkılmaz bir kale olacak.

Sonrasında hayata tam olarak geçecek olan İPEK YOLU, Amerika Birleşik Devletleri’nin sonunu getirecek.

Global petrol ticaretinde YUAN’a geçiş tarihin en büyük başkaldırısı… Yıllık 17.1 trilyon dolarlık ticaret hacmi ile petrol, dünyada en fazla alıp satılan yapılan emtia.

 

 

Doların gücü ABD’yi Süper Güç yapıyor.

17.1 trilyon doların YUAN olduğunu düşünebiliyor musunuz?
Bu nedenle RUSYA-İRAN-ÇİN- TÜRKİYE’YE ACİL OPERASYON ŞART! Rusya ve Türkiye’ye ekonomik ambargo, İran’a ekonomik ve gerekirse askeri operasyon, Çin’e de YÜKSEK VERGİ BLOĞU kesinlikle hayata geçirilmeli.

Eğer İran’a karşı yapılan operasyon başarılı olursa, Çin’in enerjisi bir anda çöküşe geçecek.

Geçen yıl Amerika Birleşik Devletleri’nin saltanatına son vererek dünyanın en çok petrol tüketen ülkesi olan Çin, enerji ile arasına Washington’ın girmemesi halinde tek Süper Güç olacak. Çin, Rusya ve İran’la yaptığı büyük anlaşma ile dolar yerine YUAN kullanmaya başladı.

Birkaç ay içinde dolar tamamen 3 ülke için oyun dışı olacak.
Petrol ithal eden bir diğer ülke Türkiye’nin de LİRA üzerinden DOLAR‘a karşı petrol ve doğalgaz oyununa katıldığı bir gerçek!

Rusya ilk kez bir silah sanayi ürününü yani S-400’ü ruble ile sattı. Alıcı ise Türkiye… ABD ilaç, petrol ve silah sanayi ürünlerinin tüm dünyada dolarla satışını sağladığı için büyük devlet… Şimdi bu da sorgulanıyor.

Küçük çapta da olsa sorgulanıyor. Dev gemi küçük de olsa su almaya başladı. ABD, Rusya ve Çin’i iç dinamiklerle sıkıştıramaz. Karışıklık çıkartabilir, ancak çökertemez. Çin, UYGURLAR‘la karıştırılabilir ancak kesin bir sonuç alma ihtimali çok güçlü değil. Rusya da aynı şekilde. Gerçekçi iki seçenek TÜRKİYE ve İRAN! Eğer bu iki ülke içeriden kaşınırsa olayların nerede duracağı belli olmaz.
KAOS çok uzak değil. Bütün hazırlıklar bu iki ülke üzerine olmalı… Birden fazla seçenekle buralar hedef alınmalı. Türkiye daha da önemli. Türkiye’nin karışıklık yaşaması bölgeye sirayet eder. Çin de Rusya da PETROL kartını kullanmakta büyük zorluk yaşar. Böylece DOLAR korunur, Çin ve Rusya’yı durdurma ihtimali belirir...

Çok Okunan Haber

Tarhan:”Öğrenciler ürettiklerini satacak”

Hayata geçirdiği Kadın Üretici Pazarları ile üreten kadınlara yeni bir dünya sunan Mezitli Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir