1000 KİŞİ DAHA ALINACAK

1000 KİŞİ DAHA ALINACAK

TÜRK Telekom, 2010’da Türkiye çapında 3 bin 357 kişiyi bünyesine kattı. 250’den fazla çalışan büyük şehirlerde üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra Türk Telekom’un sağladığı “tersine beyin göçü” fırsatı ile memleketlerine Türk Telekom çalışanı olarak döndü. Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, “Bu kadar çalışanı, istihdamı birarada görmek bizi sevindiriyor, rakiplerimizi de korkutuyor” dedi.
Türk Telekom, geçen yıl işe aldığı 3 bin 357 yeni çalışanını, CNR Expo Fuar Merkezi’ndeki “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” programında biraraya getirdi. Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, “Bu yıl geçen yıl kadar eleman almayacağız ama yine binli sayıların üzerinde istihdam sağlayacağımızı düşünüyorum. Bu kadar içalışanı, istihdamı birarada görmek açıkçası bizi sevindiriyor, rakiplerimizi de korkutuyor” dedi.
81 bin 432 kişi başvurdu
Geçen yıl işe aldıkları 3 bin 357 kişinin yüzde 58’inin mühendis ve tekniker, yüzde 42’sinin de idari bölüm mezunlarından oluştuğunu belirten Bozkurt, istihdamda yerelliğe önem verdiklerini, 81 ilde de eleman istihdam etmeye çalıştıklarını anlattı. Son 4 yılda 9 bin kişiye istihdam sağladıklarını ifade eden Bozkurt, genel müdürlükte ve bölgelerde, üst yönetici, uzman ve müdür olarak yurtdışında okuyanları ve çalışanları da işe aldıklarını ve tersine beyin göçü sağladıklarını kaydetti.

Türk Telekom İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu ise eğitim toplantısıyla yeni çalışanların Türk Telekom ve sektöre uyumunu sağlamaya çalıştıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

“Türk Telekom özelleştikten sonra personel alımına büyük önem vermeye başladı. Türk Telekom, insan kaynakları açısından çekim merkezi olmaya devam ediyor. 2010 yılında 81 bin 432 kişi çalışmak için başvurdu. Bunlardan 11 bini ile yakın mülakat yapıldı ve aralarından 3 bin 357 kişi çalışmaya başladı. Son yıllarda 81 ilde alım yapmaya çalışıyor. Ankara, İstanbul ve İzmir dışındaki eleman ihtiyaçlarını, bölgesel mülakatlarla bölgede yapıyoruz. Bununla tayin sistemini, elemanların taşınmalarını önlemeyi ve yerel ihtiyaçları yerel personelden karşılamayı amaçlıyoruz.”

Yeşilköy CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen tanışma toplantısı için Taksim, Şişli ve Mecidiyeköy bölgesinde 21 otelde ayırtılan 1.690 odada 2 bin 830 kişi konakladı. 81 ilden gelen katılımcılar için 20 otobüs kaldırılırken, tarifeli seferler ve uçuşlarla da toplam 1.850 kişinin yurtiçinde transferi yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM