Anasayfa / Video

Video

Ağustos, 2022

Temmuz, 2022

 • 29 Temmuz

  MERSİN TARİHİ – İbadethaneler – Yıkılan Kilise Agios Georgios – Tahtalı Cami – Ulu Cami

  Eski Mersin’de Etnik yapı – Rumlar, Maruniler,Araplar. Günümüzde hala kullanılan Kilise ve Camiler. Şu anda yıkılmış olan Agios Georgios Kilisesi. Müftü Cami – Tahtalı Cami – Ulu Cami. Belgesel kıvamında ama sohbet tadında bir anlatım. Mirza Turgut farkıyla.  

 • 29 Temmuz

  3 OCAK MERSİN’İN KURTULUŞU

  3 Ocak Mersin’in kurtuluşunu sade bir dille anlatımı. Gözne savaşı, Tece savaşı , Ashab-ı Kehf savaşı, Arslanköy savaşı, Maraş, Antep ,Urfa savaşları Tarsus’un Adana’nın kurtuluşu. Mirza Turgut anlatımıyla.  

 • 28 Temmuz

  MERSİN TARİHİ 1.BÖLÜM – Kavalalı – Süveyş Kanalı- Amerikan İç Savaşı

  Mersin’in kuruluşu, Süveyş Kanalı inşaasının Mersin’e etkisi, nasıl oldu ? Amerikan iç savaşının Mersin ekonomisindeki sonuçları. Kavalalı Mehmet Ali Paşa isyanının Mersine olan yansıması. Mersin Tarihini Araştırmacı Gazeteci ve Yazar Mirza TURGUT’un anlatımıyla belgesel tadında yayınladığımız “Mersin Tarihi” videoları kısa bölümlerden oluşmaktadır.  

 • 23 Temmuz

  MERSİN TARİHİ – KONSTANTİN MAVROMATİ kimdir. Mersine katkıları nelerdir

  Mersin’in kuruluş dönemlerinde özellikle Tanzimat fermanıyla gayrimüslümlere getirilen ticaret serbestisinin etkisi ile Çukurova bölgesinde adını duyduğumuz şehrin zenginlerinden Konstantin Mavromati ve Mersin Mezarlığındaki anıt mezarının hikayesi Mirza Turgut anlatımıyla..  

 • 23 Temmuz

  Mersin’i tercih edecek üniversitelileri ne bekliyor?

  Mersin’i tercih edecek üniversitelileri ne bekliyor?   Mersin, kollarını açmış; unutulmaz anılar yaşatacağı üniversitelileri bekliyor. Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap seçer sosyal medya hesabından bir video ile cevap verdi: Mersin'i tercih edecek üniversitelileri ne bekliyor? Mersin, kollarını açmış; unutulmaz anılar yaşatacağı üniversitelileri bekliyor. 👩‍🎓👨‍🎓 pic.twitter.com/kuwbF8Qsno — Vahap Seçer (@SecerVahap) July …

 • 18 Temmuz

  Ardahan Belediye Başkanından skandal açıklama

  Vatandaşın engelli yolu talebe üzerine Ardahan Belediye Başkanı skandal bir ifadede bulundu. CHP’li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir: “Engellilerin kolundan tutsunlar yürütsünler. Her yol bitti de engelli yolu kaldı.” dedi. Bu açıklama büyük tepkiye neden oldu