Anasayfa / Güncel Haberler / MEZİTLİ BELEDİYESİ’NDEN HAYVAN MEZARLIĞI

MEZİTLİ BELEDİYESİ’NDEN HAYVAN MEZARLIĞI

Yeryüzünde bulunan her canlının yaşam hakkının en büyük savunucusu olan Mezitli Belediyesi, hayvan severlerin kaybettikleri minik dostlarını gömebilecekleri hayvan mezarlığı oluşturdu. Mersin’de ilk olarak uygulanacak bu sistem ilk etapta 1,5 dönümlük bir alanda hizmet verecek. Kuyuluk bölgesinde Orman Bölge Müdürlüğünden alınan arazide açılan hayvan mezarlığı vatandaşın istemleri doğrultusunda büyütülebilecek genişleme alanına da sahip.

Mersin’de daha önce hiç yapılmayanları hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Biz hayvanların yaşam haklarına saygı duyan, onları seven, her zaman koruyan ve yanlarında olan bir belediyeyiz. Hava şartları ne olursa olsun, kedi ve köpekler belediye içerisinde özgürce dolaşabiliyor. Sokakta yaşayan dostlarımız için tüm parklarımızda ve talep edilen bölgelerde kedi ve köpek evleri oluşturduk. Bu denli sevdiğimiz dostlarımızın yaşamlarını yitirmeleri sonrasında da sahipsiz bırakamazdık” dedi.

İnsanların çok sevdikleri hayvanlarını kaybettiklerinde gizli şekilde bahçelerine, park ve ormanlara gömdüklerini belirten Başkan Tarhan, hayvan mezarlığının çok büyük ilgi göreceğini düşündüklerini ve istem durumuna göre büyütebileceklerini söyledi. Mezarlığın bakımını ve korunmasını belediye olarak yapacaklarına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Hayvanlarını kaybedenler, büyük bir acı içine düşüyorlar. Sevgili dostlarımızın yerinin belli olması, zaman zaman ziyaret edecekleri bir yerin varlığı teselli olabilirler. Özel günlerde ve hafta sonları ziyaret edip, sevgili dostlarını anabilirler” diye konuştu.

Başkan Tarhan, mezarlıktan yararlanmak isteyen vatandaşların Mezitli Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne gelerek başvuru yapmaları gerektiği bilgisini de verdi.

Çok Okunan Haber

DÜNYA SOLUNUN BÖLÜNMESİ BAŞLADI

Mirza Turgut yazdı Marks, sadece kapitalist toplumun değil; aynı zamanda tarihin kabul ettiği tüm toplumsal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir