Anasayfa / Spor Haberleri / ÜNAL AYSAL BAŞKAN OLDU

ÜNAL AYSAL BAŞKAN OLDU

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda oy sayım işlemi tamamlanırken, 15. sandıkta başkanlığı garantileyen Ünal Aysal, sarı kırmızılı kulübün 106 yıllık tarihinde en yüksek oyla başkan oldu. Galatasaray Lisesi’nde toplam 24 sandıkta gerçekleştirilen seçim sonunda Ünal Aysal 2998, Turgay Kıran 574, Mehmet Helvacı ise 397 oy aldı. Eski rekor, önceki seçimde 2 bin 944 oyla Adnan Polat’taydı.
MAZBATA TÖRENİ 23 MAYIS’TA
Galatasaray’da başkanlığı seçilen Ünal Aysal ve yönetim kurulu, mazbatalarını 23 Mayıs Pazartesi günü alacak.
Aysal ve yöneticilere mazbatalarını, Divan Başkanı İrfan Aktar verecek.
İŞTE GALATASARAY KULÜBÜ BAŞKANI ÜNAL AYSAL YÖNETİMİ
Semih Haznedaroğlu, Ali Dürüst, Sedat Doğan, Celal Gürcan, Mete Başol, Refik Arkan, Adnan Öztürk, Ali Gürsoy, Aka Gündüz Özdemir, Adnan Nas.
YEDEK: Ahmet Ocaklı, Abdurrahim Albayrak, Emir Sarıgül, Mehmet Cibara, Necati Demirkol.
ÜNAL AYSAL KİMDİR
İstanbul 1941 doğumlu olan Ünal Aysal, liseyi 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesi’nde, yüksek öğrenimini de İsviçre–Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.
Galatasaray Lisesi’nden mezun olduğu 1960 yılından itibaren, çalışma hayatına başlamış olan Ünal Aysal, 1970-72 yıllarında Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde ihracat koordinatörü olarak görev yaptı. 1974 yılında da Unit International’ı kurdu. 1984 yılında petrolün yanı sıra, elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerinde ihtisaslaştı. Turizm sektörüne de giren Aysal, 1000 kişinin çalıştığı Unit Group’un çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yürüttüğü girişimlerden başka, bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal üye olarak çalışmaktadır.
Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye’yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır. İktisadi Araştırmalar Vakfı, Tez Değerlendirme Yarışmasının sponsorluğunu üstlenen Ünal Aysal’ı, her yıl yapmış olduğu katkılardan dolayı şeref üyeliğine seçmiştir.


24 SANDIĞIN OY DAĞILIMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
BAŞKAN ADAYLARI OYLARINI KULLANDI
Galatasaray Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurulu’nda başkan adayları oylarını kullandı. Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen seçimlerde sandık başına giden ilk başkan adayı, 3 numaralı sandıkta oy kullanan Mehmet Helvacı oldu. Helvacı’nın ardından 14 numaralı sandıkta Ünal Aysal, daha sonra da 4 numaralı sandıkta Turgay Kıran oylarını attılar.
Oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada Ünal Aysal, ”İnşallah bu seçim Galatasaray için yepyeni bir başlangıç olur. Tekrar Galatasaray törelerine, geleneklerine, değerlerine dönüş için bir milat olur” dedi.
Oy kullanacağı salona geldiğinde arkadaşları tarafından kendisi için hazırlanmış oy zarfını alan Turgay Kıran, ”Komplo yok değil mi? İçinden sarı oy pusulası çıkmasın” diye espri yaptı. Ayrıca yaptığı açıklamada Kıran, ”Bizim tüm plan ve projelerimiz hazır. Seçilirsek bu akşam hepinize bir sürprizimiz var. İnşallah görme şansınız olur” ifadelerini kullandı. Öte yandan, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ile eski bakanlardan Fikri Sağlar da genel kurula gelerek oylarını verdiler.
ADNAN POLAT GELMEDİ
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat katılmazken, genel kurulun açılış konuşmasını kulüp başkan yardımcısı Taner Aşkın yaptı. Adnan Polat’ın hastalığının nüksetmesi nedeniyle gelemediğini duyuran Aşkın, ”Ses kısılması nedeniyle sizlerle birlikte olamadı” dedi.
 
ÜÇ BAŞKAN ADAYI KONUŞMA YAPTI
Galatasaray Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurulu’nda, başkan adayları Mehmet Helvacı, Turgay Kıran ve Ünal Aysal, oy verme işlemi öncesi genel kurul üyelerine yönelik konuşmalarını yaptı. Kürsüye ilk olarak gelen Helvacı, seçim öncesinde yaşananları kısaca anlattıktan sonra, Galatasara

Çok Okunan Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT; BU DAHA BAŞLANĞIÇ

Mersin Yenişehir Belediyesinin organizasyonunda Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kulaç atan ancak olumsuz hava koşulları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir