UEFA TFF ‘a Ne Dedi

UEFA TFF ‘a Ne Dedi

Türkiye Futbol Federasyonu heyeti, şike soruşturması kapsamında Cenevre’de UEFA yetkilileriyle bir araya geldi.

Şike soruşturmasıyla ilgili UEFA’yla görüşen Türkiye Futbol Federasyonu heyeti adına açıklama yapan Lütfi Arıboğan, “UEFA konuyla ilgili işbirliğimizden memnun. Bu haftadan itibaren belgelerin bize geleceğini düşünüyoruz. Lig başlama tarihini yarın görüşeceğiz” dedi.

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) ile UEFA yetkilileri arasında gerçekleştirilen toplantı sonra erdi.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan toplantıya TFF Başkanvekili Lütfi Arıboğan, Baş Hukuk Müşaviri Prof.Dr. İlhan Helvacı, TFF yöneticisi ve icra kurulu üyesi Kemal Olgaç ve avukat Levent Polat katıldı.

UEFA kanadında ise Baş Hukuk Danışmanı Pierre Cornu, turnuva departmanından Giorgio Marchetti, hukuk müşaviri Alasdair Bell ve ulusal federasyonlar departmanından Thierry Favre katıldı.

Toplantıyı takip eden basın mensuplarına açıklama yapan Başkanvekili Lutfi Arıboğan; “Daha önceden belirlenen bu toplantı iki taraf için de çok olumlu geçti. Soruşturmanın başlamasından itibaren UEFA’yı günlük düzeyde hem sözlü hem de yazılı olarak bilgilendiriyoruz. Bugün de UEFA yetkilileri bizlerden hukuki sürecin detaylarını aldı” dedi.

“UEFA, FUTBOL FEDERASYONU’NA OLAN GÜVENİNİ BELİRTTİ”

Süreci bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da UEFA ile birlikte takip edeceklerini vurgulayan Arıboğan, “İşbirliğimiz devam edecek. UEFA da başından beri bizlerin duruşunu destekliyor. Bizlere olan güvenlerini ve benzer görüşte olduğumuzu belirtti” diye konuştu.
Lutfi Arıboğan, delil ve belgelerin savcılıkca henüz Futbol Federasyonu’na iletilmediğini belirtirken söz konusu kanıtların bu haftadan itibaren ellerine geçmeye başlayacağını umduğunu söyledi.

Lutfi Arıboğan açıklamasında “UEFA, Türkiye ligleri ve Türkiye ile ilgili konularda şu an için TFF’yi destekliyor. Başka birşey yapmıyor. Onlar da belgelerin elimize geçmesinin süreci hızlandıracağı görüşünde” ifadesini kullandı.

Kamuoyundan bu konuda biraz daha sabır rica ettiklerini belirten Lutfi Arıboğan, konu ile ilgili tüm detayların 19 Temmuz Salı günü yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısında ele alınacağını söyledi.

TOPLANTIDAN DETAYLAR

TFF heyetinin, toplantıda UEFA’nın neznindeki 19 komisyondan biri olan Kulüplerarası Müsabakalar Komisyonu ile görüştüğü öğrenildi.

Bu görüşmede şike soruşturmasıyla ilgili fikir alışverişinde bulunulduğu bildirildi. Öte yandan UEFA’nın, kesinlikle bir karar almayacağı gelen bilgiler arasında. UEFA, son kararı TFF’nin vermesini isteyecek.

31 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Şike soruşturmasında yapılan ilk operasyonlarda aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ve eski futbolcu Ümit Karan’ın da aralarında bulunduğu 25 kişi tutuklanmıştı.

Soruşturmanın ikinci dalgasında ise Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı ve Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu’nun aralarında olduğu 6 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM