Terim Devri Yeniden mi Başlıyor

Terim Devri Yeniden mi Başlıyor

Türk futbolunun lokomotiflerinden Galatasaray bir kez daha radikal değişikliklerin eşiğinde…

Fotomaç’ın haberine göre; Sportif AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin’in istifa etmesinin ardından, teknik direktör Hagi ile de yolların ayrılması beklenirken Başkan Adnan Polat’ın Fatih Terim ile son üç gün içinde iki kez görüştüğü ve tarafların prensipte anlaştığı ileri sürüldü…

Terim’in Sarıyer’deki evinde gerçekleşen ve Polat dışında iki yöneticinin de yer aldığı ilk görüşme samimi bir havada geçti. Adnan Polat, Terim’in istemediği Adnan Sezgin’le yolların ayrıldığını belirttikten sonra tecrübeli hocaya şartlarını sordu. Terim önce “Takımın başında bir hoca varken bu konuyu konuşmak doğru olmaz. Evime geldiniz, kahvemizi içelim ve sadece sohbet edelim” karşılığını verdi.

Ancak Polat ısrarlı bir şekilde “G.Saray’ın acilen sana ihtiyacı var. Şimdi konuşmalıyız” dedi.

Bunun üzerine şartlarını sıralayan Terim, özetle “Futbolun tek patronu olurum. Çok iyi bir kadro için en az 50 milyon euro’luk transfer bütçesi isterim. Mevcut kadrodan en çok 6 oyuncu kalır, diğerlerini gönderirim. Yabancı olarak 8 yeni transfer yaparım. Antrenman sahasında yönetici istemem. Yeniden yapılanma içine gireriz, gençlere de yatırım yaparız” dedi.

Terim 5 şartını sıraladı…

Ertesi gün gerçekleşen ikinci görüşmede ise ayrıntılar üzerinde konuşulduğu öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi Terim, Rijkaard ile yolların ayrılmasından sonra yapılan teklifi geri çevirmişti. G.Saray’da bu gelişmeler yaşanırken, Hagi’nin sezon bitmeden mi yoksa sezon sonunda mı gönderileceği merakla bekleniyor.

İşte Terim’in şartları:

1- Futbolda tek yetkili olurum
2- Transferde 50 milyon euro’luk bütçe isterim
3- Şu anki zayıf kadrodan en çok 6 oyuncu kalır
4- Sekiz yabancı transferi şart
5- İdmansahasında bir tek yönetici görmek istemem

Haberform İnternet Sitesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM