Anasayfa / Spor Haberleri / Madalya töreninde Türk-Yunan bayrağı kavgası

Madalya töreninde Türk-Yunan bayrağı kavgası

İzmit Körfezi’nde 5 Eylül’de başlayan ve dün akşam madalya töreni ile sona eren 44’ncü Balkan Yelken Şampiyonası’nın kapanışında Türk ve iki Yunan sporcu arasında bayrak mücadelesi oldu. Laser Radial’de birinci olan Türk sporcu Nazlı Çağla Dönertaş, ikinci ve üçüncü olan Yunanlı sporcular ülke bayraklarını Türk bayrağının önüne getirdi. Nazlı, bunun üzeri ani hareketle Türk bayrağını Yunan bayrağının önüne geçirdi. Kısa süreli bu ilginç mücadeleyi herkes tebessümle izledi.

{2}

Türkiye Yelken Federasyonu 2011 Faaliyet Programında yer alan Balkan Yelken Şampiyonası İzmit Körfezi’ndeki Sekapark açığında gerçekleştirildi. Olimpik Sınıflar ve Optimist Yelken Balkan Şampiyonası’nda Optimist, bayanlar, erkekler ve junior sınıfında 75, 18 Laser, 13 Laser Radial, 11 Finn ve 12 bin 470 genel olmak üzere 5 sınıfta, 141 sporcu mücadele etti. Balkan ülkelerinin yanı sıra açık kategoride gerçekleşirken, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Türkiye ve Rusya olmak üzere 8 ülke takımı mücadele etti. Tüm sınıflarda 9 yarış sonuç neticesine göre madalya sıralaması belirlendi.

{3}

Çok Okunan Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT; BU DAHA BAŞLANĞIÇ

Mersin Yenişehir Belediyesinin organizasyonunda Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kulaç atan ancak olumsuz hava koşulları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir