Anasayfa / Spor Haberleri / F1’DE İÇKİ SKANDALI.

F1’DE İÇKİ SKANDALI.

F1 İstanbul Park’ta içki skandalı
Red Bull pilotu Sebastian Vettel, pazar günü ülkemizde kazandığı yarışın ardından şampanyasını içemedi
The Sun ve Sunday Mirror’un haberlerine göre; 23 yaşındaki şampiyona lideri Sebastian Vettel’e, Türkiye’de içki içme konusunda yaş sınırının 24 olması nedeniyle şampanyayı içmemesi söylendi.
Red Bull’un takım patronu Christian Horner da bunu doğruladı. Horner, “Pilotlarla yapılan kısa toplantıda bu söylenmişti. Türkiye’de yasalar 24 diyor, o ise 23 yaşında” dedi.
Ayrıca dünkü yarışta, ülkemizdeki alkol reklamı yasağı nedeniyle, Sauber’in Tequila sponsorunun da araçta yer almasına izin verilmedi.
BAHREYN’DE BENZER UYGULAMA
TRF1.net adlı formula haberleri veren internet sitesinin haberine göre, benzer uygulama Bahreyn’de de uygulanıyor. Bahreyn’de geçerli İslami kurallar nedeniyle Bahreyn Grand Prix’sinde geleneksel ‘pit bebekleri’ ve podyumda görmeye alıştığımız ‘şampanya töreni’ yapılmıyor.
Bahreyn’de yasa gereği kadınların her zaman kapalı olmaları gerektiğinden padokta ve gridde alışılagelen görüntülere izin verilmiyor. Keza bir başka yasaya göre alkollü içeceklerin de yasak olması, podyum seremonisindeki ünlü şampanya yağmurunun da yapılamamasına neden oluyor.
Bahreyn hükümeti, ülkelerindeki organizasyonda kendi gelenek ve kültürlerine uygun hareket edilmesine önem gösteriyor. Yarış sonrası kutlamalarda pilotlar için alkolsüz özel şampanyalar sunuyor.{2}

Çok Okunan Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT; BU DAHA BAŞLANĞIÇ

Mersin Yenişehir Belediyesinin organizasyonunda Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kulaç atan ancak olumsuz hava koşulları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir