BÜYÜK KAPTAN’DAN VEDA

BÜYÜK KAPTAN’DAN VEDA

Büyük kaptan veda etti..
Ve İbrahim Üzülmez konuştu
Beşiktaş’ın sözleşmesini feshettiği İbrahim Üzülmez, Başkan Yıldırım Demirören ile birlikte basının karşısına çıktı.


Demirören: Ben bir oğlumu kaybettim


Hepiniz hoş geldiniz. Bugün Türk futbol tarihinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Maalesef kaptanımızın sözleşmesini feshettik ama bugün burada beraber vedalaşıyoruz. Bu Beşiktaş’a yaraşır bir ilk. Dünya kulübü olma yolunda giden Beşiktaş’ta disiplinsizliğe taviz verilemez. Ben dün gece sabaha kadar uyuyamadım. Çünkü İbrahim benim çocuğum gibi. O’nu Beşiktaş’a getiren yöneticilerden biri benim. Ancak duygusal düşünemeyiz. İbrahim bu takımın kaptanı. Mecazi anlamda her oyuncuyu dövebilir ama soyunma odasında değil.”


“HOCAMIZ BİZE DURUMU BİLDİREN RAPORU VERDİ. KARARI VEREN YÖNETİMDİR”


“Hocamız olayla ilgili bize rapor verdi ama kararı veren yönetim kuruludur. Biz bu kararı aldık ve uyguluyoruz. İbrahim kardeşimizi kadro dışı bırakamayız çünkü 37 yaşında bir futbolcu. İbrahim’i A2 takımına yollayamayız çünkü bizim kaptanımız. O yüzden biz bu kararı istemeden aldık. Kazanan kimse olmadı ama kaybeden herkes oldu. Kararlar almak ve uygulamak zorundayız. Beşiktaş bugünün takımı değildir.”


“İBRAHİM’E GAZİANTEPSPOR MAÇINDA JÜBİLE TEKLİF EDİYORUM”


“Ben bir oğlumu kaybettim. Beşiktaş bir oğlunu kaybetti. Kendisi de kabul ederse bizim İstanbul’daki son maçımız olan Gaziantepspor maçında kendisine jübile teklif ediyoruz. Kendisi 11 senedir bize emek veriyor. İbrahim olduğu için ben buradayım. Bu hareketi başka bir oyuncu yapsa uçakla ayrılırdı bu takımdan. Kendisine kaptanlık pazubandını veriyorum hayatında bir anı olması için. Gel oğlum konuş!”


İbrahim Üzülmez: Vicdanıyla başbaşa bırakıyorum


İbrahim Üzülmez şunları söyledi:


“Uzun yıllar, Türk futboluna hizmet etmiş, kaptanlık yapmış, milli takımda oynamış, camia için elinden geleni yapmış biri olarak böyle bir olayla gündeme gelmek beni fazlasıyla üzmüştür.


Ankaragücü maçında takım ruhuna yakışmayacak şekilde yapılan sözlü hakaret sonrasında ben de kendimi kaybettim, olaylar buraya geldi. Sizler gibi insanım, haksızlıklar karşısında tepkimi ortaya koyabiliyorum. 36 yaşındayım, bu takımın kaptanıyım, şahsıma yapılan rencide edici hakarete de dayanamazdım. Ve böyle bir tepki verdim.


Uzun yıllardır beni tanıyorsunuz. Benim ağzımdan size karşı olumsuz bir söylem duydunuz mu? Ama bir kişi hariç, kimseyle kavga etmemiş bir oyuncu olarak, hassasiyetimi de sizlerin takdirine bırakıyorum. Bütün amacım, camia içindi. İçinde bulunduğum durumu savunmuyorum. Beni bu şekilde davranmaya iten arkadaşımı da vicdanıyla başbaşa bırakıyorum. Uzun yıllardır bu camianın içerisindeyim. Bir sürü hocayla çalıştım, bir sürü futbolcu arkadaşlarım oldu. Ama böyle bir olayla gündeme gelmedim.


Neden bu arkadaş?


Ben kendi kişiliğimi biliyorum. Sizler de bunu araştıracaksınız takımda. Kendimi o kadar da kötü insan olarak görmüyorum. Bir insana durup dururken kaptanlık verilmeyeceğini, saygı ve sevgi içerisinde verileceğini iyi bilenlerdenim. Ne mutlu ki geride güzel izler bıraktım. Beni arayan personel arkadaşlarımı görünce, demek ki ben görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıığımı düşündüm. Beşiktaş takımında kaptanlık yapmış bir oyuncu böyle bir olayla gündeme gelmek istemez.


Karar verilmiş, kalemimiz kırılmış


Tabi ki güzel şekilde bırakmak isterdim. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum ama malesef iş işten geçmiş oluyor. Karar verilmiş kalemimiz kırılmış. Benim üzerime düşen görev, Beşiktaş’a 11 yıl boyunca hizmet ettiğim takımıma aynı şekilde veda etmektir.


Beşiktaş’a zarar verecek hiçbirşeyin içerisinde olmadım olmam da. Keşke küçükler, büyüklerine karşı biraz da saygılı olabilseler. İbrahim Üzülmezi’i Üzülmez yapan bu camiadır, Beşiktaş taraftardır. İsteyeceğim en son şey bu olay olsa gerek. Çok üzgünüm. Bize yakışan bu asaleti taşıyarak çekilmektir.


Bundan sonra ne karar al

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM