Anasayfa / Spor Haberleri / “Bırakın Futbol Konuşsun”

“Bırakın Futbol Konuşsun”

“Bırakın Futbol Konuşsun”
Fenerbahçe Yönetimi, “Bırakın futbol sahada oynandığı haliyle kalsın” dedi.


Fenerbahçe yönetiminden yapılan açıklamada, futbolun, taşıdığı evrensel niteliklerle, geniş kitleleri harekete geçiren, onları mutlu eden önemli bir spor dalı olduğu, futbolda şiddete, yalana, sahtekarlıklara, siyasetin çıkmazlarına, kişilerin dokunulmazlıklarına ve sınıf farklarına yer olmadığı vurgulandı.
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“Bizim de söyleyecek çok sözlerimiz olabilir, olacaktır da ancak yaşanan tarihi yarışı gölgelememek ve futbol sevgisi yoksunu çevrelerin tuzağına düşmemek için sabırla susuyoruz.
Şimdi, sırf popüler olmak, kendi çıkarlarını kollamak, medyadaki varlıklarını sürdürebilmek, kişisel husumetlerini kusmak adına, futbolu çirkinleştirmeye çalışanlara bir çağrıda bulunuyoruz;
Bırakın futbol sahada oynandığı haliyle kalsın. Sizler de susun, o karanlık seslerinizi bir an olsun kesin ve tribünlerde marşlar şarkılar söyleyen taraftarların sesi duyulsun.
Hangi takım şampiyon olursa yalnızca o takımın emekçilerinin sevinç çığlıkları, taraftarlarının marşları ile onları alkışlayan futbolseverlerin sesleri duyulsun.
Artık yeter sizler de susun. Gerçek futbolseverlerin sesleri duyulsun!.”


 

Çok Okunan Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT; BU DAHA BAŞLANĞIÇ

Mersin Yenişehir Belediyesinin organizasyonunda Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kulaç atan ancak olumsuz hava koşulları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir