Anasayfa / Spor Haberleri / Aydınlar: UEFA bizi tehdit etti

Aydınlar: UEFA bizi tehdit etti

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe’nin Avrupa’ya neden gidemediğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılmasını men etme kararını kendilerinin aldığını söyledi.

FENER 8 YIL CEZA ALACAKTI

UEFA’nın kendilerini tehdit ettiğini belirten Aydınlar, “Eğer biz Fenerbahçe’yi Şampiyonlar Ligi’ne göndermiş olsaydık ve Fenerbahçe’nin ileride suçlu olduğuna dair karar çıksa idi Türkiye 8 yıl UEFA kupalarına katılamayacaktı.

BEŞİKTAŞ İYİ NİYETLİYDİ

Fenerbahçe ceza almadan bu süreci geçebilir. Sonuçta bir senesini kaybetti. Beşiktaş’ı ise iyi niyetli olması kurtardı.” dedi. 29 Haziran’da başkanlığa seçildiğini hatırlatan Aydınlar şöyle devam etti: “Bunların olacağını bilseydim başkan olmazdım. 1 Temmuz’da ilk toplantımızı yaptık. Ertesi günün sabahı telefonumu açtığımda mesajlar gelmeye başladı. Biz, iki ayda iki senelik süreci yaşadık.” dedi. UEFA’dan salı günü öğleden sonra yazı geldiğini vurgulayan TFF Başkanı şöyle devam etti: “UEFA, Şampiyonlar Ligi’ne çok önem veriyor. Bu konuda sıfır risk istiyor. UEFA yöneticileri sıfır tolerans, en ufak bir şüphe varsa Fenerbahçe’yi Şampiyonlar Ligi’ne kabul edemeyeceklerini söyledi. Gizlilik kararının kaldırılmasını istediler. Polisin açıklaması olduğunu, 19 maçta şike olduğununun gündeme geldiği, bu kadar şüphe varsa boşuna tutuklamaların olmayacağını söylediler. UEFA yetkilileri belge görmedi. Medyadaki haberlerin yeterli olduğunu söylediler.”

Çok Okunan Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT; BU DAHA BAŞLANĞIÇ

Mersin Yenişehir Belediyesinin organizasyonunda Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kulaç atan ancak olumsuz hava koşulları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir