Anasayfa / Güncel Haberler / Avrupa ikincisi olan kadın voleybol takımında bir Mersinli

Avrupa ikincisi olan kadın voleybol takımında bir Mersinli

2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan’a 3-2 yenilerek ikinci olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başantrenörü Giovanni Guidetti, “Takımın yaptığıyla gerçekten çok mutluyum.” dedi.

Takımın başarısında büyük payı olan Fatma Yıldırım Mersinli İşte Yıldırım’ın kısa hikayesi:
Fatma Yıldırım 3 Ocak 1990’da Mersin’de dünyaya geldi. Voleybola 10 yaşında Başlayan Fatma Yıldırım Fenerbahçe’de forma giyiyor. Peki Fatma Yıldırım kimdir?

Milli Takım’da da forma giyen Fatma Yıldırım voleybola Toros Koleji’nde başladı. İşte Fatma Yıldırım’ın kariyeri…

FATMA YILDIRIM KİMDİR?

3 Ocak 1990’da Mersin’de dünyaya gelen Fatma Yıldırım, voleybola 10 yaşında Toros Koleji’nde başladı. 2005’te Eczacıbaşı’na transfer olan Yıldırım, yıldız ve genç yaşlarını Eczacıbaşı formasıyla geçirdi. Bu yıllarda yıldız ve genç milli takımlarında da forma giyen smaçör, 19 yaşında voleybol bursu ile Florida State University’ye kabul edildi. Eğitimini sürdürdüğü beş sene boyunca hem salon voleybolu hem de plaj voleybolu oynayan Fatma Yıldırım, 3 kez ACC Şampiyonluğu yaşarken bir kez de NCAA final-four’u oynama başarısı gösterdi. Son senesinde All-American’a seçilen oyuncu, mezun olduktan sonra profesyonel kariyerini devam ettirmek için Türkiye’ye döndü. Halkbank ve Bursa Büyükşehir Belediyesi forması giyen Yıldırım, 2018’de Fenerbahçe’ye transfer oldu. 2014-2017 yılları arasında A Milli Kadın Voleybol Takımı ve A Milli Kadın Plaj Voleybolu Takımı’nın da bir parçası olan smaçör, alt yaş kategorilerinde Dünya ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü sevinci yaşadı.

Milli Takım Başarıları:

2007 – Yıldız Kızlar Dünya ikinciliği 2007 – Yıldız Kızlar Gençlik Olimpiyatları üçüncülüğü 2009 – Genç Kızlar Avrupa üçüncülüğü

Fenerbahçe Başarıları:

2018-2019 Türkiye Kupası (Kupa Volley) İkinciliği 2018-2019 CEV Şampiyonlar Ligi Üçüncülüğü

 

Çok Okunan Haber

Genel iktidarın yolu,belediyelerin başarı hikayelerinde

Sosyal demokrasi fikirsel/ideolojik duruşu, sınıfsal tercihleri, ahlaki ve vicdani üstünlüğü ile insanoğlunun bugüne kadar gördüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir