Anasayfa / Spor Haberleri / Ali Koç’un dosyasındaki 5 madde

Ali Koç’un dosyasındaki 5 madde

Fenerbahçe bundan sonra ne yapacak. İşte Ali Koç’un dosyasındaki 5 madde.


Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, Bank Asya 1. Lig’de yer alma istekleriyle ilgili dün Futbol Federasyonu yetkilileriyle fikir alışverişinde bulunduklarını açıkladı.

72 SAATLİK SANCILI SÜREÇ

İstinye’de federasyon başkanvekili Göksel Gümüşdağ ile yönetici Ali Yıldırım’la yaklaşık 2 saatlik görüşme gerçekleştiren Ali Koç, toplantıdan sonra basının karşısına geçerken elindeki dosya, sarı-lacivertli kulüpte yaşanan sancılı son 72 saatin özeti gibiydi. Yönetim olarak her ihtimali değerlendirdiği apaçık ortada olan Fenerbahçe’nin bazı tespitleri de ilgi çekti.

İŞTE O 5 MADDE

Koç’un elindeki “Bizler de düşündük” başlıklı yazıda şu ifadeler yer alıyordu; “Ligden çekilemeyiz, devasa ölçüde küçülürüz. Havuzdan çekilemeyiz. Maçlara çıkmayıp Bank Asya’ya kendi isteğimizle gidebiliriz. Milli takıma oyuncu göndermemek olmaz. Bizim gerçekten gol atmamız lazım. Ama bunların hiçbiri gol değil. Ne yapalım?PFDK; Tahkim Kurulu’nun kararını göreceğiz. CAS; UEFA kararını oraya götürürüz. UEFA; Çok boşladık, çok ilgisiz bıraktık, el oğlu geldi hat-trick yapıt gidiyor. Ama bundan sonra hâlâ vakit var”.

KOÇ: YARDIM İSTEDİK

Koç, Federasyon ile yaptığı görüşmeyi şu sözlerle özetledi;
“TFF’den, yardımcı olmalarını istedik. Bu camiaya daha fazla zarar vermeden, en doğru ve gerçekçi yaklaşımla Fenerbahçe’nin bu şartlarda bir alt ligde oynayıp oynayamamasının irdelenmesini istedik.Bu konuda dertleştik, yardımlarını istedik. Buraya bir isyan veya olumsuz bir görüşme için gelmedik. Niye, nasıl oldudan öteye, ileriye dönük olarak, futbol ailesinden paydaşlarından, önemli oyuncularından biri olarak federasyonumuzdan bize bu konuda yardım etmesini ve saygı duymasını istihram ettik.

Çok Okunan Haber

BAŞKAN ÖZYİĞİT; BU DAHA BAŞLANĞIÇ

Mersin Yenişehir Belediyesinin organizasyonunda Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kulaç atan ancak olumsuz hava koşulları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir