YAZICIOĞLU ÖRNEĞİ

YAZICIOĞLU ÖRNEĞİ

Yerel seçimlere Muhsin Yazıcıoğlu müdahalesi!
AK Parti MYK’da yerel seçimlerin erkene alınmasını da tartıştı. çetin kış şartları nedeniyle yerel seçimin altı ay geri çekilebileceğini söylendi, Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir helikopter kazasında hayatını kaybetmesi hatırlatıldı.Yahya Bostan’ın haberi


Ak Parti, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında pazartesi günü yapılan MYK toplantısında yerel seçimlerin erkene alınmasını ele aldı. Toplantıda 2014 Mart’ında yapılması planlanan yerel seçimlerin, kış şartları nedeniyle 2013 Ekim’ine çekilmesi konuşuldu.


YAZICIOĞLU ÖRNEĞİ


Bazı genel başkan yardımcıları teşkilattan talep geldiğini, çetin kış şartları nedeniyle yerel seçimin altı ay geri çekilebileceğini söyledi. Bu konuda Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir helikopter kazasında hayatını kaybetmesi hatırlatılarak, “olumsuz gelişmeler olabiliyor” vurgusu yapıldı. Bazı MYK üyeleri ise kış şartları nedeniyle de olsa yerel seçimlerin erkene alınmasının erken seçimmiş gibi algılanacağı, bunun ise AK Parti’nin geleneğinde olmadığını vurguladı. Başbakan Erdoğan da “bunun için anayasa değişikliği gerekmez mi? Yeni anayasa çalışmaları var. Yerel seçimlerin son bahara çekilmesi teknik olarak zor görünüyor. Ama tartışılabilir” dedi. Bunun üzerine MYK’da “muhalefet sıcak bakarsa neden olmasın” yaklaşımı ağır bastı. Seçimlerde muhalefet partilerinin teşkilatlarının da işini kolaylaştıracak bu teklife partilerin sıcak yaklaşacağı düşünülüyor. Ancak muhalefet partileri teklife sıcak bakmazsa yerel seçimlerin kış aylarında yapılmasından ziyade son bahara çekilmesi üzerinde durulmayacak.


Bu arada MYK’da konunun ele alınmasının ardından Başbakan Erdoğan önceki gün yapılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde teşkilata kesin talimatlar verdi. Erdoğan “Yerel seçimlerde Van ve Diyarbakır’a yüklenin” dedi. Burada AK Parti Kulp ilçe başkanının PKK tarafından kaçırılması gündeme gelince Erdoğan, “kamuoyu araştırmaları bazı yerlerde BDP’nin elinde olan belediyeleri alabileceğimizi gösteriyor. Bu onun telaşı” dedi. Özellikle Güneydoğu Anadolu’daki il başkanlarına seslenen Erdoğan, “biraz daha gayret ederseniz Diyarbakır’ı da, Van’ı da, Kulp’u da, Şırnak’ı da alabilirsiniz” mesajı verdi.


Sabah


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM