Anasayfa / Siyaset Haberleri / Ümit Kocasakal’dan Müthiş CHP İtirafı

Ümit Kocasakal’dan Müthiş CHP İtirafı

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal,  Samsun’da tarihi itiraflarda bulundu. “Her başı kapalı olanı; Atatürk düşmanı, Cumhuriyet düşmanı olarak görmekten vazgeçelim” diyen Kocasakal, “CHP halktan kopup balonla yukarı çıkmıştır.

Biz 70 senedir yattık. Orada bir ordu var bizi kurtaracak, yattık” dedi. Kocasakal, Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi’nin düzenlediği “Ulusal Bağımsızlık” panelinde halka kabahat bulmanın yanlış olduğunu dile getirdi. CHP’lilerin yoğun ilgi gösterdiği panelde Kocasakal, şöyle dedi: “Burada kabahat halkta falan değil. Kabahat, hukuksuzlukları zulümleri meşrulaştıran, bu sözde sahte aymaz aydınlarındır.

Her başı kapalı olanı; Atatürk düşmanı, Cumhuriyet düşmanı olarak görmekten vazgeçelim. Çünkü bu doğru değil. Böyle yapmayalım. Yoksa burada kendi kendimize slogan atarak marş söyleyerek bir yere gidemeyiz. Devrim yapacaksanız, bir araya gelecekseniz, bir yere gelecekseniz size bir halk lazım.”

CHP balonla yukarı çıktı

 CHP’nin, halktan kopuk bir parti haline geldiğini belirten Kocasakal, şunları kaydetti: “Maalesef CHP’nin ilk bıraktığı ilkelerden bir tanesi halkçılık olmuştur. Halktan kopup böyle balonla yukarı çıkmıştır. Bunu değiştirmemiz gerekiyor. Ve yeni bir Kurtuluş Savaşı’na hazırlıklı olmamız gerekiyor, 12 Haziran’dan sonra 13 Haziran’da bu siyasi iktidar veya benzerleri yüzde 60 ile gelirse lütfen kimse ahlanmasın vahlanmasın.

 Derhal terimizi silip daha sert, daha uzun soluklu bir mücadeleye hazır olalım, bu mücadelede de şunu yapmayacağız artık. ‘TSK TSK’ Hayır. Artık Türk Silahlı Kuvvetleri’nden bir şeyler beklemeksizin Türk  Silahsız Kuvvetleri olaya el koymak zorunda. Her birey birer Mustafa Kemal olacak, olmak zorunda.” Kocasakal, Türk Ordusu’nun NATO’ya girmesinden sonra milli ordu vasfının ne kadar devam ettirdiğinin düşünülmediğini de öne sürdü. Kocasakal, “Biz 70 senedir yattık. Orada bir ordu var bizi kurtaracak, yattık. Adamlar iğne ile kuyu kazdı. Biz ordumuz derken, NATO’ya girildikten sonra bu ordumuzun da ne kadar milli ordu vasfını devam ettirdiğini de hiç düşünmedik” dedi. Türkiye’de yargıya gidilmesinin çok fazla anlamı kalmadığını ileri süren Kocasakal, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ı isim vermeden eleştirdi.

{2}

Çok Okunan Haber

YORGUN DEMOKRAT BAŞKANLAR!

Derşah Nar ve Ahmet Yıldırım yazdı    Memleket sevdalısı olmak, iş yapmak, dürüst olmak, dayanışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir