Anasayfa / Siyaset Haberleri / Tuncay Özkan’ın Silivri Anketi

Tuncay Özkan’ın Silivri Anketi

Özkan kendisinin CHP’den aday olması halinde partinin oyunu yüzde 38’e çıkacağını iddia etti.

Tuncay Özkan’dan ilginç CHP anketi

Ergenekon davasında gazetecilere bilgi notu dağıtan Tuncay Özkan, yaptırdığı bir ankete göre kendisinin CHP’den aday olması halinde partinin oyunu yüzde 38’e çıkacağını iddia etti

KEŞKE PKK’NIN ELİNDE ESİR OLSAYDIM

Tutuklu sanık emekli Albay Levent Göktaş: “Böyle bir hücrede kalmaktansa keşke PKK’nın elinde esir olsaydım. Hiç olmazsa düşmanımı bilirdim. Şu an düşmanım kim belli değil”

İkinci Ergenekon davasının görülmesine devam ediliyor. Tutuklu sanık Levent Göktaş’ın avukatı Celal Ülgen müvekkilinin tahliyesini isteyerek 3 saat süren savunmasını tamamladı. Göktaş savunmasının son bölümünde, “İki buçuk aydır göğsümdeki üç kahramanlık madalyasıyla tecrit hücresinde kalıyorum. Böyle bir hücrede kalmaktansa keşke PKK’nın elinde esir olsaydım. Hiç olmazsa düşmanımı bilirdim. Şu an düşmanım kim belli değil” dedi.

Çok şehit cenazesi gördüğünü söyleyen Göktaş, “Ölen kim? Öldüren kim? Kim kimi öldürüyor? Ben tabi ki, ona buna af çıksın istemiyorum. Artık bu savaşın bitmesini istiyorum” şeklinde konuştu. Göktaş’ın avukatının savunmasının bitmesinin ardından eski Özel Harekat Dairesi Başkan vekili İbrahim Şahin’in yarım kalan çapraz sorgusuna devam edildi.
“İlk balyozu yurttaşlarım 12 Haziran’da beni seçerek vuracaklar”

İkinci Ergenekon Davası’nın tutuklu sanığı gazeteci Tuncay Özkan avukatı aracılığıyla gazetecilere bilgi notu dağıttı. Araştırma şirketinden elde ettiği seçimle ilgili anket sonuçlarını gazetecilerle paylaşan Özkan, hala kendisini aday göstermeyen CHP’ye kırgınlığını bilgi notunda da dile getirdi.

Mahkeme salonunu seçim ofisi olarak kullanmaya başlayan Özkan bilgi notunda “CHP’nin Ahmet Tuncay Özkan’ı reddiyesi, CHP tabanının veya yönetiminin bir kararı değildir. CHP adaylığım MYK ve Parti meclisi’nde değerlendirilmemiş oylanmamıştır. Karar bir iki yöneticiye aittir. Reddiye CHP’nin değil, o yöneticilerin korkusundandır. 12 Haziranda sandıktan karanlık ve korkaklığın üzerine bir güneş gibi doğacağız. İlk balyozu yurttaşlarım 12 Haziran’da beni seçerek vuracaklar” ifadelerine yer verdi.
Özkan seçimle ilgili yaptırdığı anketi gazetecilerle paylaştı

Özkan,” Nisan ayı içinde yapılan ankette sadece İstanbul Anadolu yakasında yapılan araştırmada bin denek kullanıldı. Benim milletvekili adaylığım ile alakalı yapılan çalışmada, deneklerden ‘kesinlikle oy veririm’ diyen yüzde 4.6, ‘Oy veririm’ diyen yüzde 9.9 ve ‘Belki veririm belki vermem’ diyen yüzde 12.9 olduğu tespit edilmiş. ‘Eğer CHP’den aday gösterilseydi oy verir miydiniz?’ şeklindeki soruya ise verilen evet cevaplarına bakıldığında CHP’nin, birinci bölgeden 2 milletvekili daha kazanacağı tespiti yapılmış” diye konuştu. Özkan, kendisinin CHP’ye aday gösterilmesi halinde CHP’nin oy oranını da yükselteceğinin altını çizerek “Benim katılımımla oy oranları yüzde 38’i geçerdi. Ancak beni aday göstermediler, takdir onların” dedi.

{2}

Çok Okunan Haber

YORGUN DEMOKRAT BAŞKANLAR!

Derşah Nar ve Ahmet Yıldırım yazdı    Memleket sevdalısı olmak, iş yapmak, dürüst olmak, dayanışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir