Tuncay Özkan Resmen Adaylığa Başvurdu

Tuncay Özkan Resmen Adaylığa Başvurdu

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul 1. bölge milletvekilliği aday adaylığı için avukatı aracılığıyla başvuruda bulundu.
PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Yeni Parti Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Ergenekon davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan, İstanbul 1. bölgeden milletvekili aday adaylığı için CHP Genel Merkezi’ne avukatı aracılığıyla başvurdu.

Yeni Parti’den yapılan açıklamada, Özkan’ın daha önce yazdığı mektupta, “Ben Silivri’de duruşmada ‘Milletvekili adayı olduğumu’ ve ‘2007 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olduğu İstanbul 1.seçim çevresinden aday olmak istediğimi söyledim. Bağımsız adaylık ya da başkaca bir ittifak konusunda herhangi bir açıklamam olmadı. Bu haberler CHP ve sizinle Tuncay Özkan’ın arasını açmaya dönük, yıpratma amaçlı çabalardır. Ben bu seçimlerde de, tıpkı 2007 seçiminde olduğu gibi CHP’nin iktidar olmasını canı yürekten istiyorum. Bugünkü karanlığı CHP ve Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dağıtacaktır. İktidar mücadelesinde CHP’ye destek olmak ve asla zarar vermemek kararlılığımı defalarca dile getirdim.” dediği belirtildi.
HABERAL VE BALBAY DA CHP’YE BAŞVURMUŞTU

Tuncay Özkan gibi Ergenekon’dan yargılanan Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal da CHP’ye başvuru yapmıştı.

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM