Anasayfa / Siyaset Haberleri / TAYYİP ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU ADANA’DA

TAYYİP ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU ADANA’DA

TAYYİP ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU ADANA’DA

Ben bu filmin sonunu biliyorum demekten hoşlanmıyorum ama ben bu filmin sonunu biliyorum.

Tıpkı bütün Adanalılar gibi…

Evet 4 Haziran’da Adana’da Tayyip Erdoğan’ın gündem konusunu tahmin etmek hiç de güç değil: Türkiye’nin en büyük ‘Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi’, Hani şu Adana’da hayata geçirileceği bildirilen proje. Merkez Seyhan ilçe Belediyesi’nce TOKİ ile işbirliğinde uygulanacak olan bu projeyle yaklaşık bir milyon metrekarelik bir alanda 2 bin 800 konut inşa edilecekmiş ya hani,, uzun uzun bahsedilecek bir konu!! Kanal İstanbul’la yarışır bu proje benden söylemesi,yazıyorum işte buraya..

Ama 27 mart 2011 ziyaretinde beni öylesine şaşırttı ki Sn Erdoğan,,

İlk şoku sağladıklarını iddia ettikleri istihdamda yaşadım.

Organize sanayi, Artık Adana’da ne kadar çok insanın çalıştığı ve ardından eklemesi; “Eskiden böylemiydi?” Ee değildi tabi Sn Erdoğan, son 8 yılda Güzel Adanamda ilk kez bu kadar işsiz mevcut. Şimdiye kadar etrafımda kalifiye olduğu halde iş bulamayan bu kadar insanı ilk kez böylesine görüyorum. Bırakalım ‘Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi’ ni..Adana’da bulunan çok zeki, çok ender ve büyük işler yapan işadamlarından da destek alınsa da ‘Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi’ yerine ‘Global Dönüşüm ve İstihdam Projesi’ yapılsın. Adana’daki istihdam artırılsın. Bakış açımızı ve yaşam kalitesini konutlarla değil iş kalitesi ve istihdamla yenilemeliyiz diye düşünüyorum.

27 Marttaki İkinci şokum Sn.Erdoğanın “nerde” yerine samimi görünmek ve Adana şivesi olduğunu düşündürmek adına söylediği “nirdee” idi. Lütfen bunu yapmayın. Biz Adanalılar gerektiği gibi tanınmıyoruz farkındayım ama ben emin olarak söylüyorum Bunca yıldır Adana’da “nirdee” diyen kimseye rastlamadım. Umarım bu kez normal bir konuşma olur.

Ve geldik 5 Haziran Kılıçdaroğlu’nun Adana ziyaretine. Aynı şehirde,aynı alanda 1 gün sonra..

Gündem konusu nedir Özlem diye soranlara anında veriyorum cevabı:

Elbette 1 gün önce aynı meydanda bulunan Tayyip Erdoğan. Kılıçdaroğlu’na bundan iyi gündem mi olur. Chp’de üretim dönemi tökezledi sanki. Tekrar,Sürekli bir tekrar. Tek gündem AKP..

Yani dostlarım,

Yine gerçek sorunların konuşulmadığı, gerçek soruların sorulmadığı(sormak ne mümkün)

2 miting daha.

Üstelik 1 gün arayla.

4 haziranda Tayyip Erdoğan

5 haziranda Kemal Kılıçdaroğlu

Malzemesi bol, izlemesi,dinlemesi pek keyifli..

Hayırlara Vesile Ola…

Özlem Çıngırlar

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir