Anasayfa / Siyaset Haberleri / Talat Dinçer: Mersin’in üretime dönük yatırımlar yapması gerek

Talat Dinçer: Mersin’in üretime dönük yatırımlar yapması gerek

Mersin’e teşfik gerekiyor..Esnafımıza kan verilmeli.. Tüm sıkıntaları esnaf çekiyor… Zafer Çağlayan esnaflıktan gelme.. Bizim sorunlarımızı çok iyi biliyor…Ufukturu.net Mersinin en eski ve çok kaliteli bir internet sitesi.. Çok hızlı yenileniyor ve sürekli takip ediyorum…

Mersin Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Talat Dinçer, ufukturu yayın yönetmeni İbrahim Özgür Kutlay’a konuştu..

Mersin esnafının sıkıntılarını tek tek anlatan Dinçer, sorunların çözümü konusunda önerileri de dile getirdi..

Oda başkanlığına çekirdekten yetişerek gelen Talat Dinçer’le İbrahim Özgür Kutlay’ın sohbeti Kent Radyo’da da yayınlandı..

{3}

81 BİN KAYITLI ESNAFIMIZ VAR

Başkanı olduğu Birlik’in kayıtlı 81 bin üyesi olduğunu belirten Dinçer,” Biz çok büyük bir camiayız..Ben başkan olarak sadece merkezde değil, tüm ilçelerimizde dolaşıyorum.. Her esnafımızın sorununa biz birlik yönetimi olarak çözüm üretmek zorundayız “dedi..

KEŞKE BİZDEN DA ADAY YAPSALARDI

Tüm, Türkiye’de olduğu gibi Mersindede esnafın toplumun bel kemiği olduğuna vurguyapan Dinçer, “siyasi partiler adaylarını belirlerken keşke bizden de aday gösterselerdi. Çünkü bizim il genelinde 81 bin kayıtlı üyemiz var.. Çok büyük bir kitleye hitap ediyoruz.. Bizim sorunlarımızla içli dışlı esnaf temsilcilerinin de seçilebilir yerden aday gösterilmelerini çok isterdik.. Ancak,partiler adaylarını yukarıdan belirlediler ve bizim görüş ve önerilerimize başvurmadılar” diyerek siyasi partilere sitem etti.

{4}

YENİ EKONOMİVE İNTERNET

Ekonomik modelin sürekli değişim içinde olduğunu dile getiren Dinçer, “sadece esnaf değil, toplumun tüm kesimlerinin de teknolojik gelişmeleri çok iyi takip etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü:“Günümüzde artık internet ortamında alışverişler yapılıyor.. Dolayısıyla ekonominin genel çizgileri değişim gösteriyor.. Herkes bilgisayar ve türevleri ile tanıştı, tanışıyor..

Bu bakımdan tüm şirketlerin web siteleri var..

Ben istiyorum ki herkes önemli haber portallerında kendi reklamlarını yaptırsın.. Çünkü, ekonominin gidişatı, yol ve yöntemleri değişiyor.. Bizler, teknolojinin bu aşamasında ortaya çıkan tüm yeni gelişmeleri dikkate almak ve en azından izlemek zorundayız” dedi.

MERSİN ATAK YAPMAK ZORUNDA

Mersinin yıllardır gelişmediğini dile getiren Talat Dinçer,”Yıllar önce Serbest bölgede tekstil alanında önemli başarılar elde edilmişti. Ancak oradaki firmalar Mersini terk etti

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir