Anasayfa / Siyaset Haberleri / Sivil İtaatsizlik Mersin’de Devam Ediyor

Sivil İtaatsizlik Mersin’de Devam Ediyor

Mersin’de BDP’nin başlattığı “Sivil itaatsizlik” eylemi hız kesmeden devam ediyor..
Belediye Başkanı Fazıl Türk” Teleplerimiz karşılanana kadar eylemler sürecek” dedi.

80 KİŞİ BIRAKILDI

Önceki gece yine belediye önünde yapılan oturma eylemi sırasında polisle çıkan arbede sonunda 80 kişi göz altına alınmıştı. Edinilen bilgilere göre  bu sabah 70 kişi serbest bırakıldı. Kalan 10 kişinin de serbest bırakılacağı belirtiliyor.

{3} 

GECE ADLİYE ÖNÜNDE GEÇTİ.

Önceki gece Belediye önündeki eylem sırasında 80 kişinin göz altına alınmasını, dün gün boyu Mersin Adliyesi önünde yine oturma eylemi yaparak protesto eden BDP’liler, gece geç saatlere kadar eylemlerini sürdürdüler. Daha sonra, göz altına alınanların serbest bırakılacağı sözünü aldılar ve eylemlerine son verdiler..

BELEDİYE ÖNÜNDE ÇADIR AÇILDI

Daha önce Valiliğe belediye önünde çadır açaçarak oturma eylemi yapacaklarını bildirdiklerini belirten BDP il başkan yardımcısı Mahmut Karabulut, “ancak bize izin vermediler” demişti.

Gelen bilgilere göre,bugün Valilik belediye önündeki Oturma eylemi talebine olumlu yaklaşmış durumda.

Bu nedenle bu sabah belediye önünde oturma eylemi başlamış bulunuyor.

TALEPLER KARŞILANA KADAR DEVAM EDECEK.

BDP’li Akdeniz ilçe belediye başkanı Fazıl Türk oturma eyleminin içinde yer alanlardan. Ufukturu.net ve Kent Radyo’ya yaptığı açıklama da şunları söyledi”BDP olarak Türkiye genelinde kimi talepleri dile getirdik. Bu taleplerimize ilişkin olumlu gelişmeler olana kadar bu tür oturma eylemleri gibi sivil iteatsizlik durumuz devam edecek”dedi.

{4} 

BARIŞ MECLİSİ DE DESTEKLİYOR

Oturma eylemine katılanlardan birisi de Türkiye Barış Meclisi sözcüsü Hakan Tahmaz.. Tahmaz ufukturu.net’e şu açıklamayı yaptı” Sivil itaatsizlik,barışçı ve demokratik bir eylem. Hükümet ve diğer kesimler bu eylemleri dikkate almalıdır.Biz barış meclisi olarak destekliyoruz” dedi.

{5} 

{2}  

Çok Okunan Haber

Seçer ‘den esnaf ve sanatkarlara: ”Bizler sizler için varız”

Mezitli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin iftar yemeğine katılan Başkan Seçer, “Ramazan’ın bereketi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir