Anasayfa / Siyaset Haberleri / Şişli Savaş Alanına Döndü

Şişli Savaş Alanına Döndü

İstanbul Şişli’de Hatip Dicle’nin vekilliğinin ddüşürülmesini protesto eden grubun içinde olan bağmsız vekil Sebahat Tuncel’in tekme yediği iddiasına emniyet cevap verdi.

Sabahat Tuncel tekme mi yedi?

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Altınok, Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesini protesto eden gruba yönelik müdahaleye ilişkin olarak, “Sebahat Tuncel’in tekmelenmesi söz konusu değildir” dedi.

{4}

Şişli’de Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesini protesto eden gruba müdahaleye ilişkin bir açıklama yapan Güvenlik Şubeden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Altınok, “Biz kendilerini uyardık. Ses bombası ve molotofçuların içlerinde olduğunu söyledik. Bunların ayıklanmasını istedik. Bunlar ayıklanmadığı takdirde Taksim’de yürüyemeyeceklerini belirttik. Ama ayıklamadılar, biz de orantılı güç kullandık” dedi.

{3}

Sebahat Tuncel’in polis tarafından tartaklandığı iddialarına ilişkin olarak ise Altınok, “Sebahat Tuncel’in tekmelenmesi söz konusu değildir. Arada kalmış olabilir ancak grubun içinde kaldığından dolayı tartaklanmış olabilir” şeklinde konuştu.

Öte yandan, çıkan olaylar sırasında yaklaşık 40 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Grubun dağılması ile birlikte bölgedeki gerginlik sona erdi.

{5}

{2} 

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir