Anasayfa / Siyaset Haberleri / Silifke’nin yoğurdu Recep seni ABD mi doğurdu?

Silifke’nin yoğurdu Recep seni ABD mi doğurdu?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Silifke’de Başbakan’a yüklendi: Mavi Marmara soruşturması için Adalet Bakanlığı niye izin verilmiyor?

MERSİN – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’in Silifke İlçesi’ndeki mitinge traktör üzerinde geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ’maskesinin düşmesinden korktuğu için ekranda karşısına çıkmadığını’ savunan Kılıçdaroğlu, “Yüreği varsa çıksın karşıma konuşsun” dedi.

Geceyi geçirdiği Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı Narlıkuyu Beldesi’ndeki Altınorfoz Otel’de muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan’ın, ’CHP yeniden dizayn edildi. Çetelere avukatlık eden CHP’yi çetelere kol kanat geren CHP’ye dönüştürdüler’ sözlerinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “Aynaya bakarak konuşmuş herhalde” diye karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, ’Başbakan sizin CHP’nin başına gelen en büyük talihsizlik olduğunu öne sürerek, ayak üstü on yalanı arka arkaya sıraladığınızı söylüyor’ sorusuna ise, şöyle yanıt verdi:

“Yine aynaya bakarak konuşmuş herhalde. Eğer yüreği varsa, cesareti varsa istediği televizyon kanalında karşıma çıkar, bu lafları bana söyler yanıtını alır. Korkuyor, ben korkulacak adam değilim. Sakin bir insanım. Niye benden korkuyor? Çıksın televizyona cesareti varsa, yüreği varsa, onuru varsa. Demokrasilerde siyasal parti liderleri bir araya gelirler, tartışırlar, vatandaşla evinde oturur, bakar kim doğruyu söylüyor, kim doğruyu söylemiyor. Ama kendisi maskesi ineceği için korkudan karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Ama ezberini bozacağım.”

’İSRAİL’LE KULİS YAPTIRAN KENDİSİ’

Başbakan’ın ’cesareti varsa, İsrail’e yaltaklanmak yerine Akdeniz’deki korsanlığı eleştirsin’ sözleri hatırlatılan Kılıçdaroğlu şu karşılığı verdi: “Bizim 49 yıllığına mayından arındırılacak arazilerin İsrail’e verilmesini kim teklif etti? Parlamentoda Erdoğan. Yahudi Üstün Cesaret Ödülü’nü kim aldı? Erdoğan. Mavi Marmara gemisine AKP milletvekilleri binecekti, binmelerine kim engel oldu? Erdoğan. Vatandaşın çocuğu gidip, hayatını kaybederken, ’Milletvekillerinin canı tatlıdır’ deyip onları Ankara’da, İstanbul’da tutan Erdoğan. Peki, bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunuldu, Adalet Bakanlığı’nın soruşturma için izin vermesi lazım. Niye izin verilmiyor? Tarihini sordular Erdoğan’a, ’Sen izin verdin mi vermedin mi? İsrail ile ilgili soruşturma yapılacaktı niye izin verilmiyor? Bunu yapmayan da Erdoğan. Ayrıca Erdoğan bir bakanını gönderdi İsrail’e, kendisine yakın bir iş adamına ihale verilmesi için. Onu yapan da Erdoğan. Gelsin karşıma ona daha çok sürprizlerim olacak. İsrail’e kim yaltaklanıyor? Kim yaltaklanmıyor ben ona göstereceğim. Kendi bakanını gönderip Avrupa’da İsrail’e kulis yaptırıp, İsrailli bakanlarla nasıl barışabiliriz? diye yolları arayan kim? yine Erdoğan. Erdoğan sınıfta kalmıştır. Erdoğan halkına doğruları söylememektedir. Ben hiçbir yerde, hiçbir zaman, hiç kimseden emir almadım. Hiç kimseden talimat almadım, hiç kimsenin önünde eğilip bükülmedim. O Erdoğan’a özgü koşullardır. Ben öyle değilim. Ben sadece talimatı eğer alacaksam halkımdan alırım.”

’YANDAŞ YAZARIM YOK’

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın ’yandaş yazarlar’ konusundaki değerlendirmesi ile ilili olarak da şunları söyledi:

“Valla benim yandaş yazarım yok. Ama yandaş derseniz, gazeteleri ve televizyonları Erdoğan’ın tonlarca var. Ayrıca bunu söylerken isimlerini verirse memnun olurum. Bizde yandaş gazeteci arkadaşlarımızı tanımış oluruz.”

Kılıçdaroğlu, “Başbakan şu andaki anayasanın dilini anlamadığını tercüman gerektiğini, tercümansız bir anayasaya ihtiyaç var” diyor. Siz ne dersiniz? sorusunu ise, “Okuduğunu anlamayan tek kişi sadece Erdoğan’dır. Onun dışında herkes okuduğunu anlıyor” diye yanıtladı.
Kılıçdaroğl

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir