Sen Daha Basına Uzak Dur MHP

Sen Daha Basına Uzak Dur MHP

Son zamanların en gözde konusu, hiç şüphesiz ki Fettullah Gülen.

Neredeyse her gazete manşetinde onun adı zikredilir, Partiler içinde ki gücü gündeme getirilir oldu. Fettullah Gülen’in Ak Parti içerisinde ki gücü dilden dile dolaşırken, Bahçeli’nin cemaat hakkında ki sözleriyle manşetlerin ibresi birden bire MHP’ye kaydı. Dün ve Bugün yapılan açıklamalar adeta Bahçeli’ye duyulan güvensizliği gözler önüne seriyordu, peki ama Bahçeli ne demişti de kendi tabanı bu kadar ağır sözler kullanma gereği hissetmişti?

Bazı dava süreçleriyle ilgili uygulamaların Fethullah Gülen Hocaefendi ve cemaatini zan ve töhmet altında bıraktığını belirterek, durum karşısında Türkiye’nin geleceği bakımından ve Fethullah Gülen Hocaefendi ve cemaatinin zan altında kalmaması ve yıpranmaması düşüncesiyle ”Hocaefendinin, sessiz kalmayarak inisiyatif alması, net ve kararlı bir tavır koyması” gerektiğini savundu. Bahçeli, ”bazı dava süreçleri kapsamında Fethullah Gülen cemaati etrafındaki tartışmalar” hakkındaki yazılı açıklamasında, AK Parti Hükümeti uygulamaları ve adli yargı süreçleriyle ilgili yaşanan gelişmelerin, ciddi bir huzursuzluk kaynağı haline geldiğini savundu. Bir süreliğine cemaatin faaliyetlerine ara vermesi gerektiğini söyledi…

Şimdi bu sözlerin neresinde ne çıkarmalıyız. Bahçeli’nin hangi sözlerini eleştirmeliyiz? Bahçeli doğru olduğuna inandığı şeyi söyledi. Bunun içinde günah keçisi ilan edilip partili, partisiz herkesin diline yerleşti.

Ben yukarıda ki sözlerde hiçbir art niyet görmüyorum. Aksine Gülen’e samimi bir mesaj bir temenni bildiriyor. Ama gazetelere baksan Bahçeli suçlu, Bahçeli gitsin, Bahçeli MHP’yi bitirdi, Bahçeli sözlerini geri alsın… Falan, falan, falan…

Bundan birkaç ay önce MHP’ye naçizane bir fikrimi söyleme gereği hissetmiştim. Demiştim ki;

MHP ağız dalaşından uzak dursun bıraksın kavgayı dövüşü Ak Parti ile CHP yapsın işte o zaman bu savaştan en karlı MHP çıkacaktır diye.

Ama sessizlik bozuldu art niyetli beklentilere karşılık verildi ve bugün Bahçeli’nin sözleri eleştirilir oldu. Daha vahimi yarında Genel Başkanlığı tartışılır olacak bundan hiç kimsenin şüphesi olmaya… Peki bu durumun suçlusu kim?

Cevabı yine ben vereyim bu durumun suçlusu: MHP. Süreci iyi okumakta ve üzerine oynana oyunları görmekte ve bunların önlemini almakta gecikti. Şimdi bu çatlak sesler büyümeye başlıyor. Daha acısı seçim yaklaştıkça o çatlak gitgide büyüyebilir, partiye çok ağır yaralar verebilir.

Bundan birkaç hafta önce Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır’a kendimce bir gerçeği söyledim. Dedim ki; Sayın Başkan hakkınızda kötü haberler çıkıyor medyaya doğru ve güvenilir haberler vermek için bir irtibat bürosu oluşturun en doğru haberleri alalım ve MHP tabanına servis edelim. Keza ne Ak Parti haberi bulmakta zorlanıyoruz, nede CHP haberi bulmakta… Sayın Şandır haklılığımı onaylayıp gereğini yapacağını iletti.

Şimdi buradan soruyorum: Nerede gereği, ne yapıldı?

Cevap hiçbir şey…Seçime kalmış şurada birkaç ay, MHP’li Adaylardan ses seda yok. Bir kez dahi arama, bir kez dahi ziyaret etme nezaketi bile göstermiyorlar. Sonrada hakkımızda kötü yazılar çıkıyor bizim hiç haberimiz yapılmıyor diyorlar. Doğru söylüyorsun hakkında bir tane olumlu haber yapılmıyor. Neden acaba?

Çuvaldızı bize batırmadan önce, iğneyi kendine batıracaksın, kendine. Medyadan uzak dur siyaset yap. Hadi ya neresinde yazıyor bu siyas

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM