Selahattin Demirtaş konuşurken arkasına kaleşnikof mermisi düştü

Selahattin Demirtaş konuşurken arkasına kaleşnikof mermisi düştü

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yerel yönetimler sempozyumunda verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtlarken arkasında yere bırakılan bir kaleşnikof mermisi bulundu. Önce bir tehdit mesajı olduğu sanılan mermiyi, hatıra olarak yanında taşıyan bir kameramanın düşürdüğü anlaşıldı.

(DHA) — BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da bugün BDP tarafından yerel yönetimler ile ilgili düzenlenen sempozyumun arasında, toplantının yapıldığı salonun terasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bu sırada Demirtaş’ın arkasında yerde bir Kaleşnikof fişeği bulundu. Önce mermi çekirdeğinin bir tehdit mesajı olarak bırakıldığı sanıldı. 
BDP Genel Başkanı Demirtaş bırakılan mermi konusunda, “Yanlış kişileri yanlış yöntemlerle tehdit ediyorlar. Gerçekten de bunlardan korkmuş olsaydık korkacak olsaydık heralde bu siyasetin içerisinde olmazdık. Bu zavallılık ve acizliktir” dedi. 
Gültan Kışanak ise “Kargadan korkan darı ekmez” diye konuştu.
Kameraman düşürmüş
Ancak daha sonra merminin, programı izleyen bir kameramanın çantasından düştüğü ortaya çıktı. Polisin olayla ilgili soruştuması sırasında, fişeğin Diyarbakır’da yerel yayın yapan Kanal 21 Televizyonu kameramanı Faruk Yarış’ın çantasından düştüğü belirlendi. Yarış’ın fişeği çantasında hatıra olarak taşıdığını ve düştüğünü sonradan fark ettiğini, televizyon yöneticilerinin BDP lideri Demirtaş’a giderek durumu anlattıkları belirtildi.
Faruk Yarış’ın, çantasından düşen ve heyecan yaratan fişekle ilgili polis merkezinde ifade verdiği belirtildi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM