Anasayfa / Siyaset Haberleri / Seçime 16 gün kala son anket

Seçime 16 gün kala son anket

Seçimlere 16 gün kala yapılan son seçim anketi, ortaya çarpıcı sonuçlar koydu. Ankete göre AKP’nin oyları artarken, kaset skandalları MHP’yi baraj sınırına geriletti.

Seçimlere 16 gün kala yapılan son seçim anketi, ortaya çarpıcı sonuçlar koydu. Ankete göre AKP’nin oyları artarken, kaset skandalları MHP’yi baraj sınırına geriletti.

GENAR Araştırma Şirketi’nin 17-23 Mayıs arasında 17 ilde 2 bin 175 kişi ile görüşerek yaptığı anket sonuçlarına göre AK Parti yüzde 48 ile birinci parti. CHP yüzde 25.3 ile ikikci, MHP ise yüzde 10.8 ile 3. parti oldu.

MHP BIÇAK SIRTINDA

Türkiye seçime gidiyor isimli araştırmada katılımcılara ‘Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi artiye oy verirsiniz?’ sorusu yöneltildi. Katılımcıların verdikleri yanıtlara göre AK Parti yüzde 48 ile birinci parti, CHP yüzde 25.3 ile ikinci parti oldu. MHP ise yüzde 10.8 ile 3. sırada yer aldı. BDP’nin desteklediği bağımsız adaylar yüzde 6.3, SP yüzde 2 ve diğer partilerin oy oranı ise yüzde 7.6 oldu.

EN BEĞENİLEN KAMPANYA AKP’NİN KAMPANYASI

Katılımcıların beyanlarına göre son bir ay içerisinde oy verme tutumlarında yüzde 3.8 oranında değişim oldu. Kampanya beğenisine alınan cevaplara göre en beğenilen kampanya yüzde 5.1 ile AK Parti kampanyası oldu. Ardından yüzde 26.5 ile CHP’nin kampanyası gelirken, 10.1 ile MHP’nin kampanyası 3. oldu. BDP’nin kampanyası yüzde 6 ile 4. olurken, SP’nin kampanyası da yüzde 1.8 ile 5. oldu.

HALK KÜFÜRLERDEN RAHATSIZ

Araştırmaya katılanların yüzde 76.1!i liderlerin hakaret ve küfür içeren ifadelerinden olumsuz etkilendiğini söyledi. Katılımcıların yüzde 35.1’ine göre en önemli sorun işsizlik.

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir