Anasayfa / Siyaset Haberleri / Seçime 14 kala Aydınların Seçim Tahminleri

Seçime 14 kala Aydınların Seçim Tahminleri

Ufukturu.net olarak Mersin’de etkili Oda ve sivil toplum başkanları ile İş adamları ve aydınlara seçim tahminlerini sordu.


Mersin seçim tahmini olarak hemen tüm dinamikler bağımsız aday Ertuğrul Kürkçü’nün seçileceği konusunda görüş birliğine vardılar..


Türkiye seçim tahmini olarak ta büyük bir çoğunluk Ak Parti’nin yeniden iktidara geleceğini dile getirirken, MHP’nin barajı geçip geçemeyeceği konusunda kesin bir tahminde bulunamadılar.


Bu arada görüşüne başvurduğumuz tüm aktörler nükleer santralin Akkuyu’da yapımına karşı çıktılar.


Kimileri Nükleer santrale toptan karşı çıkarken, kimileri de yer seçimine itiraz etti


Mersin’de Ertuğrul Kürkçü’nün seçileceğini kesin gözüyle bakan başkanların bazıları kalan 10 milletvekilini de 4-3-3 olarak paylaştırırken, kimileri de 4-4-2 şeklinde bir tahminde bulundular.


Ufukturu.net editörü İbrahim Özgür KUTLAY’ın  haberi:


ALİ ÖZVEREN ( TOROS ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI )


MERSİN’DE BİRİNCİ PARTİ MHP VEYA AK PARTİ ARASINDA


Şuan ki mevcut tabloya baktığımızda Mersin’de ki yarışın en önemli favorisi MHP ve AK Parti gibi görülüyor. Bu iki parti’den birisi birinci olacaktır CHP ise bu iki partiyi ufak bir farkla takip eder.


ERTUĞRUL KÜRKÇÜ KESİN KAZANIR


Ertuğrul Kürkçü’nün Mersin için önemli bir şans olduğunu düşünenlerdenim. Mevcut tabloda onun kesin kazanacağını gösteriyor. BDP ise Türkiye genelinde 25 – 30 Sandalye kazanabilir.


KASETLE YAPILAN SİYASET AHLAKSIZLIKTIR


Ülkemizde hiçbir zaman yaşanmasını istemediğimiz olaylara maalesef tanıklık ediyoruz. Bu Kasetlerle MHP yıpratılmak isteniyor. Baraj altına çekilmeye çalışılıyor. Fakat unutulan şey Bizim Halkımız Mağduru sever onu korur kollar. Bu Ahlaksız plan ters tepebilir ve MHP sandıktan daha güçlü çıkabilir. Seçim sonrasında MHP büyük ihtimalle kongreye gidecektir. Bu kongrede Bahçeli’nin şansının olmadığını düşünüyorum.


ÇILGIN PROJELER BEKLENİLEN ETKİYİ YAPMADI


Çılgın Projeler halk tarafından gerekli ilgi ve alakayı görmedi. Ülkemizin ayağı yere basan sağlam projelere ihtiyacı var. Bununda yolu Yerel Yönetimlere verilecek yetkilerden ve güvenden geçer.


 


{2}


 


MUSTAFA GÜLER(Mesiad Yüksek İstişare Kurulu Başkanı)


CHP PROJELERİ İLE SES GETİRİYOR


Şuanda Tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersinde de belirsizlik havası hakim. Burada değişik faktörler devreye giriyor.


 Örneğin CHP alışılmış klişelerinden sıyrılmış bir hava ortaya koyuyor. Projeleri ve söylemleri ile ön plana çıkmaya çalışan bir CHP Profiline tanıklık ediyoruz.


Bu durum Aydınlık Türkiye beklentimiz için bir hayli

Çok Okunan Haber

BU FOTO TARTIŞILIYOR

Erdoğan yanlısı basın Ecevit – Clinton toplantısında Ecevit’e çok yüklenmişlerdi. Halbuku foto azizliği idi. tıpkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir