Anasayfa / Siyaset Haberleri / Seçim bürosu açılışı böyle ise

Seçim bürosu açılışı böyle ise

Barış Bloğu Mersin Milletvekili Adayı, gün içinde 3 yeni seçim bürosunun açılışını da gerçekleştirdi


Ertuğrul Kürkçü, gazetecilerle buluştu


 


MERSİN- Emek Özgürlük ve Demokrasi Bloğu Bağımsız Mersin Milletvekili Adayı Ertuğrul Kürkçü, kentteki basın ve yayın kuruluş temsilcileri ve gazetecilerle buluştu. Ardından Mersinli esnafları da ziyaret eden Ertuğrul Kürkçü, gün içinde binlerce kişinin katılımıyla 3 yeni seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.


 


BDP’nin de desteklediği Bağımsız Mersin Milletvekili Adayı Ertuğrul Kürkçü, seçim kampanyası çerçevesinde ilk olarak Mersin’in en işlek caddesi olan Hastane (Kuvvai Milliye) Caddesi üzerindeki esnafları ziyareti ile başladı. Kürkçü’ye, BDP PM üyesi Mehmet Doymaz, İl Başkanı Cihan Yılmaz, Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte blok bileşenleri de katıldı.


Kürkçü’yü ve Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nu tanıtan bildirilerin dağıtıldığı esnaf ziyaretinde milletvekili adayı yoğun ilgiyle karşılandı. AKP’nin ekonomi politikasını Kürkçü’ye şikayet eden esnaflar, “Her yeni gün farklı bir krizle uyanıyoruz. Bu da doğal olarak satışlarımıza yansıyor. Çoğu kimi zaman siftah yapmadan kepenklerimizi kapatıyoruz, günlük masraflarımızı dahi karşılayamıyoruz” dediler.  


 {5}


Kürkçü, Mersinli gazetecilerle bir araya geldi


 


Kürkçü, esnaf ziyaretinin ardından Mersin İmece gazetesi, Kanal 2000, Mersin TV, Radyo Metropol ve Kent Radyo’yu ziyaret ederek, kentin nabzını elinde tutan gazeteciler ve kurum sahipleriyle bir araya geldi. Yaşadıkları sıkıntıları Kürkçü’ye anlatan gazeteciler, yerel basına destek verilmediğini, bu nedenle kentte yakın zamanda birçok gazetenin kapanma riskiyle karşı karşıya kaldığını dile getirdi. Ertuğrul Kürkçü’nün seçim kampanyasını da yakından takip ettiklerini kaydeden basın camiası, Mersin halkının Kürkçü’yü benimsediğini gözlemlediklerini de anlattı. Basın emekçilerinden destek isteyen Kürkçü ise, seçilmesi halinde yerel basının sıkıntılarını Meclis’te dile getireceğine dair gazetecilere söz verdi.


 


‘Bütün ezilenler haklarını alıncaya dek mücadele edeceğiz’


 {4}


Ertuğrul Kürkçü, ziyaretlerinin yanı sıra gün içinde Hal, Mahmudiye ve Çavuşlu mahallelerinde 3 seçim bürosunun açılışını da yaptı. Binlerce yurttaşın katılımıyla mini mitinglere dönüşen açılışlarda zılgıt, alkış ve “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganıyla karşılanan Kürkçü halaya katıldı. Ardından yurttaşlara seslenen Kürkçü, “Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu, Kürtler ve Türkler, Araplar, Aleviler, Sünniler, bütün ezilenler, kadınlar, çocuklar haklarını kazanıncaya kadar mücadeleye devam edecek. Haklarından mahrum edilen siyasilerin, cezaevlerine tıkılan yazarların, düşünürlerin, gazetecilerin, aydın ve sanatçıların, 5 bin 500 siyasi tutuklunun serbest bırakılma

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir