Anasayfa / Siyaset Haberleri / Savcı Değişmedi Savcı Erdoğan

Savcı Değişmedi Savcı Erdoğan

Kılıçdaroğlu’dan Savcı Öz açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu’na, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün görevden alınması soruldu..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği görevine getirilen savcı Zekeriya Öz’ün terfisiyle ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu ‘Ergenekon’un başsavcısı değişmedi. Başsavcı Erdoğan’dır.’ dedi.

Konuyla ilgili olarak “Hükümetin olumsuz tabloyu tersine çevirme operasyonu.. Zekeriya Öz terfi ettirildi yerine yeni bir Zekeriya Öz getirildi.” diyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü.

YARGIYA KARIŞMIYORUM DİYORLAR AMA..

Yargıya karışmıyorum diyorlar. HSYK’nın başkanı kim Adalet Bakanı. Adalet Bakanı kime bağlı Başbakan’a. Doğrudan doğruya yargıya karışıyorsunuz. Zekeriya Öz’ü görevden siz aldınız. Neden kamuoyunda oluşan infiali tersine çevirebilir miyiz düşüncesiyle. Siz halka doğruları söylemiyorsunuz. Bu ülke halka yalan söyleyen politikacılardan bıktı. Yargı bizim işimize karışmasın diyorlar. Bunu söyleyen kişide demokrasi kültürü var mı acaba. Hukuksuzluk nerede varsa yargının orada müdahale yetkisi vardır.

SAVCI DEĞİŞMEDİ

Ben başına buyruğum istediğimi yaparım ben onun işine karışmam o da benim işime karışmam nasıl dersin. Başka ülkedeki bir başbakana bunu söylerse kendisiyle dalga geçer. Ergenekon davasında Başsavcı değişmedi. Başsavcı Sayın Erdoğan. Kendisi bu davanın savcısıyım demişti.

{2}

Çok Okunan Haber

EZBERLER,KLİŞELER, PARADİGMALAR DEĞİŞİYOR!

Mirza Turgut yazdı Siyasetçi, sivil toplum ve meslek örgütleri yöneticilerinin tamamının zihin haritaları, soğuk savaşın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir