Anasayfa / Baş Yazar / ÖCALAN “AKP TARAFIYIZ” DİYOR

ÖCALAN “AKP TARAFIYIZ” DİYOR

Mirza Turgut

8 yıldır Avukatları ile görüştürülmeyen Öcalan’ın, 6 Mayıs 2019’da, yani İstanbul seçimlerinin iptal edildiği gün görüştürülmesi ve bunun kamuoyuna açıklanması ile birlikte,”bu iş bitti “diye yazmıştım.

Devlet-Öcalan görüşmesi sürüyor ve neler pazarlık masasında bilmiyorduk.

Ama tekrarlanacak seçimde 31 Martta oyunu kullanan 100 bin HDP seçmeninin sandığa gitmemesi halinde seçimin renginin değişeceğini biliyorduk.

Ve dün yani, seçime iki gün kala, olan oldu;Öcalan’ın Avukatları mesajaını ilettiler: “Kutuplaşmış iki çizgi var, HDP üçüncü çizgi olmalı ve tarafsız kalmalı”diyordu Öcalan..

Bunun Türkçe açıklaması çok net olarak sandığa gitmeyin demektir.

Bu saatten sonra HDP genel merkezi ve Demirtaş istedikleri kadar “biz İmamoğlu’nu destekliyoruz “ desinler.İstanbul’da en kötü durumda 100 bin HDP’li Öcalan’ı dinleyerek sandığa gitmediği takdirde seçimi Binali Yıldırım’ın alması kuvvetle muhtemel…

Önce seçim yenilgisini kabul eden Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın, Apo’nun ilk mektubu yayınlanmasından sonra, seçimin iptali için nasıl çalıştıklarını göz önüne getirin ve APO’nun dünkü açıklaması ile birlikte değerlendirin.

Olay bu kadar basit.

Şimdi bilmediğimiz, ne üzerine pazarlık edildi ve Kürtler ne kazanacak? Acaba kazanacaklar mı?Ve tabi HDP ile Öcalan ve Kandil arasında yeni bir ilişki hangi düzlemde kurulacak..

Bunu da yakında öğreniriz…

 

Çok Okunan Haber

SON DAKİKA ROMAN MI ÇİNGENE Mİ, EZİLMİŞ HALKIN ÖYKÜSÜ (2)

Alman faşizmi ve çingene soykırımı Dünyanın her yerinde çingene ismi, hırsızlığı, cahilliği, bilgisizliği ve kültürsüzlüğü …

Bir yorum

  1. Mustafa ayan

    Seçimler sonrası bu yazı sizin tahminlerin izin ne kadar Afaki olduğunu gösterdi mirza bey ayrıca öcalan’ın avukatlarının yaptığı açıklama hiçde sizin yorumladığınız gibi değil.son bir cümle daha nedir bu sizdeki HDP ve kürt önyargısı????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir