Anasayfa / Siyaset Haberleri / Nuray Mert’e Namert Economist’e Densiz

Nuray Mert’e Namert Economist’e Densiz

Başbakan Erdoğan İngiliz The Economist dergisinin Türkiye seçim analizine çok sert çıktı. Dergideki yazıyı densizlik olarak yorumlayan Başbakan Erdoğan, Fırat Haber Ajanıs’na ‘Dersim katliamı yapılmak için yol yapıldı, bugün de yollar yapılıyor’ yorumunu yapan gazeteci Nuray Mert’e çok kızdı ve ‘Mert değil Namert’ dedi.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

İşte seçimlere 9 gün kala Başbakan Erdoğan’ın Konya’da yaptığı açıklamaların satır başları:

Bugün, Recep ayının Konya’ya ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini Allahtan temenni ediyorum.

Hz. Mevlana Celalettin Rumi’ye sadece Türkiye’yi değil dünyayı aydınlattığı için Allah razı olsun diyoruz.

HIZLI TREN KONYA’YA GELDİ

Ahmet Hamdi Tampınar Konya için şunları söylüyor: Bir Başkent her zaman başkenttir, ne kadar susturulursa susturulsun yine konuşur. Konya, Selçuklu’dan aldığı hoşgörüyü, ilmi, hiç bir zaman terk etmedi. Konya şehitleriyle de her zaman bize rehberlik etti. Biz Konya’ya hizmeti bir ibadet olarak telakki ediyoruz. En son 17 Aralık’ta Konya’ya geldim. Hz. Mevlana’nın vuslatı töreni nedeniyle geldim ve çeşitli açılışlar yapacaktık. Aslında ben hızlı trenle gelecektim ama seçim yasaklarını hesaba katmadığımız için test sürüşünü yapamadım. Ama büyük bir forsla hızlı trenimiz Konya’ya geldi.

Hızlı tren ilk etapta 160 km hızla yol alacak. Güvenli hıza ulaştıktan sonra Ankara Konya arası 1.5 saate ulaşacak. Konya Eskişehir, Konya İstanbul hattı işlemeye başladığında artık Konya bir çok şehre bağlanmış olacak.

BU ÜLKEYİ GÜL BAHÇESİNE ÇEVİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Kişi odur ki arkasında bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde gör ki yel eser. Ben söylemiyorum taaa ne zamanlarda kim söylüyor. Hz. Mevlena diyor ki bir kişinin içi ne ise dışına da o düşer. Gül düşünür gül olursun, diken düşünür dikenlik olursun. Bize bu gönül insanlarının sözleri rehberlik ediyor. Biz bu ülkeyi bir gül bahçesine çevirmek için yola çıktık. İçimizdeki sevgiyi tohum yapıp toprağa koymak için yola çıktık.

81 yılın tamamında etrafını aydınlatan mübarek zatlar var. Konya’dan aldığımız bu ilhamla tüm dünyaya hoşgörü mesajlarımızı iletiyoruz. İşte Davutoğlu kardeşimizi sizin adayınız olarak sunduk. Bundan sonra daha bereketli olacak. Biz Afganistan’a sırtımızı dönersek, Irak’a sırtımızı dönersek, Gazze’ye, Ramalla2a sırtımızı dönersek biz Hz. Mevlana’nın huzuruna çıkamayız. Bölgesel meselelerde aktif olarak arabuluculuk yapıyoruz. Selçuklu’nun torunlarına, Osmanlı’nın evlatlarına yakışan budur, Cumhuriyet’in çocuklarına yakışan budur. Biz şu anda birilerinin yaptığı gibi egemen güçlere sempatik görünme derdinde değiliz.

KORSANLIK YAPANLARA GÖZ YUMMAYIZ

Akdeniz’de korsanlık yapanlara göz kırpmayız. Biz diklenmeyiz ama diklenmeden adam gibi dik dururuz. ne diyor CHP’nin sanal genel başkanı biz olsaydık Mavi Marmara’nın yola çıkmasına izin vermezdik. Biz olsaydık İsrail’le ilişkilerin bozulmasına izin vermezdik. Biz CHP dönemindeki dış politika dönemini bilir, monşerlerin çizdiği dış politikatı iyhi biliriz.İsmet İnönü’nün Hitler’in doğum gününü nasıl kutlama töreni düzenlediğini, İsrail’i devlet olarak ilk tanıyan ülkelerin başında geldi İnönü’nün iktidarı.

BUNLAR TÜRKİYE’YE DE CHP’YE DE FRANSIZ

Bunlar sadece Türkiye’ye değil CHP’ye de Fransızlar.. Bunlar biraz tarih bilse CHP ile demokrasinin alakası olmadığını. Eyyyy The Economist bir zamanlar CHP il başkanlarının vali olduğu zamanları. CHP’nin yeni Genel Başkanı ulusal değil meğer uluslararası bir çetenin projesiymiş. Buradan sadece Konya’ya değil Türkiye’ye sesleniyorum. CHP Genel Başkanı’nın kimlerle iş tuttuğunu, arkasında kimlerin olduğunu görün.

Bu CHP’nin bir dış politikası var mı?

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir