Anasayfa / Siyaset Haberleri / Milliyetçi camiayı Gülen’e Sahip Çıktı

Milliyetçi camiayı Gülen’e Sahip Çıktı


Milliyetçi camia, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Fethullah Gülen hakkında yaptığı açıklamaların şaşkınlığı içinde.

Bahçeli’nin sözleri Milliyetçi camiayı ayağa kaldırdı

Bahçeli’nin “Cemaat, faaliyetlerini durdursun.” sözlerine tepkiler çığ gibi büyüyor.

“Hocaefendi’nin yaptıkları, MHP’nin ve biz ülkücülerin yapmak isteyip de yapamadıklarıdır. O, bizim hayallerimizi gerçekleştiriyor.” görüşü dile getirilirken, iddiaların MHP misyonuyla çeliştiğine dikkat çekiliyor. Ülkücülerin efsane isimlerinden Avrupa Türk İslam Birliği Kurucu Genel Başkanı Musa Serdar Çelebi, faaliyetlerin durdurulması çağrısını mantık dışı buluyor. “Adını bile telaffuz edemediğimiz ülkelerde okullar sayesinde bayrağımız dalgalanıyor.” diyen Çelebi, hizmetlerin kesintisiz olarak sürmesinin önemine işaret ediyor.BBPlideri Yalçın Topçu da üzüntüsünü, “Sayın Gülen’in devlete ve millete bağlılığını bütün ülkücüler bilir.” sözleriyle dile getiriyor.12 EylüldönemindeAdanaÜlkü Ocakları başkanlığı yapan Şahin Bilgiç ise Bahçeli’den şu sorunun cevabını istiyor: “Gülen, okullardaki İstiklal Marşı’nı mı durdursun?”

YALÇIN TOPÇU (BBP Genel Başkanı):

Başbuğ’un sözleri kayıtlardadır

Bütün bunları millet görüyor. Siyaseten bitmenin feryadını, millete hizmet edenler üzerinden çıkartanlar sandıkta da derslerini alacaktır inşallah. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarına muhtıraya benzer tarzda beyanda bulunamaz. Hocaefendi, zaten avukatları aracılığıyla gerekli cevapları vermişti. Rahmetli Başbuğ’un Hocaefendi’ye ilişkin sözleri kayıtlar altındadır. Bunu bütün ülkücüler bilir, Sayın Gülen’in devlete ve millete bağlılığı herkesin malumudur. Dünya çapında Türk kültürüne yaptığı katkılar da biliniyor. İdeolojik düşmanlık ürünü senaryolara sağduyulu herkes gibi bizim de itibar etmemiz asla söz konusu olamaz.

PRO. DR. MÜMTAZ’ER TÜRKÖNE (Siyaset Bilimci):

Ergenekon taktiklerine destek veriyor

Ergenekon’un yürüttüğü savunmanın iki temel ayağı var. Biri yargılandığı suçların tamamının komplo olduğu. İkincisi bu komplonun polisler marifetiyle, onun arkasında da Gülen cemaatinin organizasyonuyla üretildiği… Devlet Bahçeli doğrudan doğruya Gülen cemaatini hedef alan bir açıklama ile Ergenekon’un bu taktiğini desteklemiş oluyor. Devlet Bahçeli’nin seçim öncesi Ergenekon taktiklerini kullanması MHP’ye oy kaybettirir. Bunlar referandumdaki yanlış politikasının devamı.

BAKİ KARABIÇAK (Bağımsız Ülkücü Hareket Platformu Genel Başkanı):

Türk’ün ileri harekatını durdurma planı

Bu açıklamayı, Türk milletinin dünyaya açılan penceresini kapatmak gibi ihanet içeren, Türk’ün ileri harekatını durdurma planı diye düşünüyorum. Türkmenistan’da benim işlerim var. Birkaç ay önce bir Türkmen vatandaş aradı beni. Çocuğu Ankara’da bir dershaneye gidiyor ve kalacak yer problemi var. Biz milliyetçi camianın içinden geldiğimiz için acaba MHP’nin, Ülkü Ocakları’nın, Türk ocaklarının Türk cumhuriyetlerinden gelen öğrenciler için düşündüğü bir yurt veya ona benzer bir misafirhanesi var mı? Tüm araştırmalarıma rağmen bir evin dahi olmadığını öğrendim. O çocuğu yine Hocaefendi’nin eğitim yuvalarına ait olan bir misafirhaneye yerleştirdim. Ondan başka bu işi ciddi olarak ele alan bir başkası yok Türkiye’de.

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir