Anasayfa / Siyaset Haberleri / MHP’nin Diyarbakır Mitingi

MHP’nin Diyarbakır Mitingi

6 yıl sonra ilk kez Diyarbakır’da miting düzenleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümete sert sözlerle yüklendi. Bahçeli, ‘Bize kağıttan kaplan diyen başbakan 12 Haziran’da ensesinden tutup atan bozkurtu görecek.’ diye konuştu..

Devlet Bahçeli, ‘anadilde eğitim almak karnınızı doyuracak mı’ diye sorarak, ‘Başbakan’ın aramıza açmaya çalıştığı nefreti yok etmeye Gavurdağı sınırını yok etmeye geldim. Bin yıllık kardeeşliği yaşatmak için buraya geldim. Ekmeğimizi, suyumuzu, özlemlerimizi paylaştık. Yemen’de yan yanaydık, Çanakkale’de şehadet şerbetinden beraber içtik. Birlikte güldük birlikte ağladık. Kız aldık kız verdik sıla özlemini hep beraber duyduk. Dokunan kilimlere kardeşliğimizi hep beraber işledik.’ sözlerini sarf etti.

İşte Bahçeli’nin tarihi mitingteki o sözleri

Diyarbakır’ın her köşesindeki kardeşlerimize selamımı gönderiyorum. Ergani’yi, Hani’yi, Hazro’yu, Kulp’u, Lice’yi, Silvan’ı hürmetle selamlıyorum… Hepinizi bağrıma basıyorum, hepinizi kucaklıyorum..

ZİYA GÖKALP DİYARBAKIR’IN BİR ARMAĞANIYDI

Diyarbakır deyince aklımıza çok şey gelir. Ziya Gökalp Bey Diyarbakır’ın hediyesidir. Bitmeyecek millet aşkımızı Gökalp Bey’den esinlendik. Cahit Sıtkı Tarancı bu ilden çıkmıştır. Şair, yazar Süleyman Nazif Diyarbakır’ın Türk milletine armağanıdır. Diyarbakır’ın karpuzu ağzımızın tadı sohbetimizin tadırı.

Aynı yüzün iki yanağıyız. Diyarbakır surları bir bedende aynı ruh olduğumuzu kanıtlar. Dağılmaya değil toplanmaya, kavgaya değil barışmaya, husumete değil uzlaşmaya hazırım diyor. Diyarbakırlı kardeşlerim küsresel oyun tezgahlarının oyunlarından bıktım diyor. Ses ver Diyarbakır, sesime kulak ver Türkiye..

KALDIRIN O PANKARTI

Merak etmeyin biz varız, Milliyetçi Hareket Partisi var.

Miting Notu: Bahçeli miting alanındaki bir pankarta müdahala ederek indirin talimatı verdi

Başbakan’ın aramıza açmaya çalıştığı nefreti yok etmeye Gavurdağı sınırını yok etmeye geldim. Bin yıllık kardeeşliği yaşatmak için buraya geldim. Ekmeğimizi, suyumuzu, özlemlerimizi paylaştık. Yemen’de yan yanaydık, Çanakkale’de şehadet şerbetinden beraber içtik. Birlikte güldük birlikte ağladık. Kız aldık kız verdik sıla özlemini hep beraber duyduk. Dokunan kilimlere kardeşliğimizi hep beraber işledik.

Aynı geceye yelken açtık, aynı güneşle ısındık. Benzer düşleri kurduk, Mezlana’dan, Hacı Bektaşı Veli’den fikir aldık.. Bu topraklara hep beraber mührümüzü vurduk. Bilmeyene, anlamak istemeyene hatırlatırım ki bu büyük milletin adı Türk milletidir. Dilleri, alt kültür gurupları ile aynı hedefe yönlendirmiştir. Zaferlerimiz, fetihlerimiz tarihe damga vurmuştur.

ADIMIZ DİLİMİZ NE OLURSA OLSUN TÜRK MİLLETİYİZ

Adımız, kimliğimiz, dinimiz ne olursa olsun, Türk milletiyiz. Son yurdumuzda nefes alan herkesi ecdadımızın yadigarı olarak kabul ediyoruz. Hangi etnik kökene, hangi meshebe sahip olursa olsun herkesi cenabı allahın bir kulu olarak benimsiyor ve sahipleniyoruz. Herkes eşittir Türkiye diyerek farklılıklara prim vermedik. Anlayan, dinleyen, koşan, sevinen herkesi bir gördük beraber kabul ettik ve ayrılmaz bir bütün olarak yüreğimize bastık. Türk milletinin hiç bir ferdi öteki değildir. Kimseyi kendi evinde yabancı olmasını istemedik. Aksini düşünenlerin karşısında durduk. Diyarbakırlı kardeşlerim biz siziz siz de biz. Başbakan’a ve bölücü PKK’ya inat ayrımız gayrımız yok. 1000 yıldır son vatanımızı beraber savunmadık mı? Bayrağımızı beraber sallamadık mı? Zorluklara birlikte katlanmadık mı? Bunların hepsini birlikte gerçekleştirdik. Etnik tahrikçilerin sözlerine kanmayın. İstanbul’dan oturup ahkam kesenlere kulak asmayın. Onların rahatı beyde yok. Sürekli ben yiyeim ben içeyim diyorlar. Ama gözleri size gelince ağızları başka söylüyor. TÜSİAD ve TESEV’in raporları

Çok Okunan Haber

BU FOTO TARTIŞILIYOR

Erdoğan yanlısı basın Ecevit – Clinton toplantısında Ecevit’e çok yüklenmişlerdi. Halbuku foto azizliği idi. tıpkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir