Anasayfa / Siyaset Haberleri / MHP’de 5 kaset istifası

MHP’de 5 kaset istifası

‘Farklı Ülkücüler’ internet sitesinin ”MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici’ye ait görüntüleri yayınlaması ve sıradaki ismin Osman Çakır olduğu”nu duyurmasının ardından MHP’den 3 istifa geldi. MHP Genel Başkan Yardımcıları Osman Çakır, Ümit Şafak ve Mehmet Ekici, Genel Sekreter Cihan Paçacı ile MHP Başkanlık Divanı üyesi Mehmet Taytak hem görevlerinden hem de milletvekili adaylığından çekildi.

MHP’de kaset istifaları! MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çakır, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Samsun milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti
üyeliğinden, Samsun Milletvekili Adaylığından istifa ettim” ifadelerini kullandı.

Çakır ‘Ailevi durumlardan, içinde bulunduğum şartlar, psikolojik şartlar böyle bir karar vermemi gerektirdi. Kendi kararım. Zaten daha önce bu kararımı iki gün önce vermiştim, göndermiştim ama kabul edilmemişti. Şimdi tek taraflı olarak yaptım’ dedi.

EKİCİ: SAVAŞIM ŞİMDİ BAŞLIYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı. Ekici yaptığı açıklamada ‘Milletimden özür diliyorum, savaşım şimdi başlıyor’ dedi.

PAÇACI, ŞAFAK VE TAYTAK DA İSTİFA ETTİ!

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, partideki
görevlerinden, parti üyeliğinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Paçacı, yaptığı yazılı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreterliği, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden,
Ankara Milletvekili adaylığından istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan
Yardımcısı Ümit Şafak ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak partideki görevlerinden ve milletvekili adaylıklarından istifa etti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve İstanbul milletvekili adaylığından, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak da genel sekreter yardımcılığı, parti üyeliği ve İstanbul milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Farklıülkücülük adlı site MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye 18 Mayıs’a kadar süre vermiş, istifa etmediği takdirde yeni kasetlerin yayınlanacağını duyurmuştu.

18 Mayıs’ta ise aralarında Osman Çakır’ın da bulunduğu 6 ismin kasetleri olduğunu belirtmiş ve istifa etmezlerse yayınlama tehdidinde bulunmuştu…

YENİ GÖRÜNTÜLER YAYINLANDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, ‘ellerinde ne varsa yayınlasınlar’ restinin ardından ‘farklı ülkücülük’ internet sitesi daha önce duyurduğu 6 isimden ilkine ait kaseti yayınladı.

‘Farklı ülkücülük’ internet sitesinde, ‘Maalesef bize başka bir çıkar yol bırakmayan, MHP’ye ve davamıza gelecek zararı umursamayan ve tek dertleri menfaat temin ettikleri koltuklarını korumak olan bu işgal çetesinin ve elebaşının inadı yüzünden yayınlarımıza devam ediyoruz’ denildi.

Kasette MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici’nin bir kadınla görüntüleri yer alıyor. Sitede sırada yayınlanacak görüntünün Osman Çakır’a ait olacağı belirtiliyor

BAHÇELİ REST ÇEKMİŞTİ

Bahçeli sitenin tehdidi sonrası şunları söylemişti;

‘MHP’nin genel başkanı ve lideri olarak görevimin başındayım. Şu an için ortaya konulmuş olan Başkanlık Divanı üyesi arkadaşlarımın görevlerine devam etme ve milletvekili adaylığının süreceğini ifade ediyorum. Bu artık ahlaki boyutta alınması gerekli olan bir tedbirden çıkmış, başka bir anlam kazanmıştır. MHP hiçbir şantaj ve tehdit kabul etmez. Onun iç

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir