Anasayfa / Siyaset Haberleri / ‘MHP ve CHP Nal Toplar’

‘MHP ve CHP Nal Toplar’

Başbakan Erdoğan’ın Manisa mitingi konuşması

Tayyip Erdoğan’ın Manisa’daki mitinginde yine hedefte hualefet vardı.

Manisa’da halka seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP’ye yüklendi. Manisa’nın önümüzdeki dönemde Büyükşehir olacağını açıklayan Erdoğan, CHP’ye Süleyman Demirel’le yüklendi.

CHP’de ikinci milli şef dönemi başladığını iddia eden Erdoğan, ‘Eyyy CHP, kanlı 1 Mayıs’tan beri bu eski siyasetçiyi suçlamadın mı, Kahramanmaraş, Çorum ve üç gencin asılmasından ötürü sen bu adayları suçlamadın mı?’  diye konuştu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları

HÜDAVENDİGAR TÜRBESİNİ BİZ ONARDIK

Kosova’daki Murat Hüdavendigar türbesi metruhtu. Ama biz o türbeyi yeniden inşaa ettik. Geçen yıl Kosova’ya giderek Murat Hüdavendigar’ın gül bahçesi içerisindeki kabrini ziyaret ettik. Nerdeydiniz bizden öncekiler? İşte bu bize nasip oldu. Türkiye tarihine sahip çıkan bir ülke..

Düşmana sıkacak kurşun bulamıyorduk ama kendi piyade tüfeğimizi, kendi helikopterimizi, kendi savaş gemimizi üreten bir Türkiye var..

CHP VE MHP ANCAK NAL TOPLAR

Ey CHP ve MHP, biz neredeyiz siz neredesiniz? Siz ancak nal toplarsınız nal..

Bu ülkede milliyetçilik yapanlar değil milliyetçiliği pazarlayanlar var. Milliyetçiliği el işareti yapmak zannedenler var. Siz onlara sorun Orhun Abideleri nerede diye bilemezler.

İnsan eşrefi mahlukattır, yaratılanların en şereflisidir. İnsan önce candır.. Diyor ki Kaygusuz Abdal derki;

Bu Adem dedikleri/El ayakla baş değil/Adem manaya derler/Surat ile kaş değil….

Biz Türküyle Kürdüyle, Lazıyla, Arabıyla, Arnavuduyla Yunus’un diliyle yaradılarını yaradandan ötürü severiz.

FİTNEYE FESADA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

Tarih boyunca bu topraklarda hep beraber olduk bir olduk. Fitneye fesada asla izin vermeyeceğiz. Kan üzerinden terörün yedeğinde istismar yapanların oyununa gelmeyeceğiz.

İleri demokrasi için yeni bir Anayasa yapacağız. Bunun için 367’nin üzerinde milletvekili çıkarmalıyız. Ak Parti Tayyip’in partisi değil milletin partisiyiz. Biz 74 milyonun partisiyiz bizim farkımız bu. Bunu sizlerle beraber başaracağız.

367’yi çıkardığımızda muhalefete gelin Anayasayı beraber yapalım diyeceğiz. Gelirlerse eyvallah gelmezlerse biz yola devam edeceğiz. Milletin bu benim anayasam dediği anayasayı inşallah çıkaracağız. 3 Kasım 2002’de elinizin tersiyle eski Türkiye’yi yok ettiniz.

TÜRKİYE’DE ÇETELER DÖNEMİ KAPANDI

O Türkiye’de çeteler, yoksulun üç kuruşuna göz koyanlar vardı. Sizin hayır dualarınızla o dönemi kapattık. Şimdi birileri o günlere dönmek istiyor. Bir taraftan Ak Parti var öbür partide diğerleri var. Öpür tarafta karanlık bir ittifak var. Ben size burada emekli bir siyasetçinin bu ülkenin emeklerini heba etmiş ama hala bu işlerden elini ayağını çekmemiş bir kişinin sözlerini hatırlatmak istiyorum.

BİRİLERİ CHP İÇİN DAHA ÖNCE NE DİYOR DU

Bakın bunlar benim ifadem değil, diyor ki, ‘Rejim düşmanlarının ele başı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. CHP’nin Türk köylüsüne vereceği tek şey ızdıraptır. Ayakkabının yerini tekrar çarık alacaktır. Halk partisi demek karanlık demektir, çarık demektir, kağını demektir, karasaban demektir.O parti silahı doğrultan Eşkiya ile aynıdır, CHP iktidara gelirse ineklerin sütü kurur’. O zat şimdi nerede, o zat şimdi CHP’ye akıl hocalığı yapıyor. Ömrünü CHP ile mücadele ile geçiren o zaat şimdi çıkıp CHP’ye sığınıyor.

MARAŞ-ÇORUM-1 MAYIS-3 GENCİN İDAMI

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir