Anasayfa / Siyaset Haberleri / MHP Püskevit, AKP E Book Veriyor

MHP Püskevit, AKP E Book Veriyor

Erdoğan, Adnan Menderes’in memleketi Aydın’da halka seslendi

Adnan Menderes’in ölümünün 51. yıldönümünde Aydın’da miting düzenleyen Başbakan Erdoğan muhalefete sert sözlerle yüklendi. CHP’nin batıda MHP ile Doğu’da ise BDP ile kol kola siyaset yaptığını kaydeden Erdoğan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin püskevit sözünü de diline doladı ve ‘Biz püskevit yerine e-kitap veriyoruz’  dedi.

İşte Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Bugün Aydın’da, Adnan Menderes’i, Fatih Rüştü Zorlu’yu anmadan olmaz. Peki ne yaptı Adnan Menderes, suçu neydi? 1950’de yeter söz milletindir diyerek iktidara geldi ve CHP’nin iktidarını sarstı. 12 Haziran’da CHP’yi Aydın’dan silmeye evet mi?

EZANIN DİLİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR

Menderes, ‘Allah uludur’ diyerek ezanın dilini değiştirenlere karşı çıktı ve ‘Allahu Ekber’ dedirtti. Menderes, milleti böcek gibi gören zihniyete karşıydı. Ne diyor benim milletime göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı adam diyorlar. 27 Mayıs statükonun masum insanların canına kıydığının açık belgesidir. Biz 27 Mayıs’ı unutmadık ve asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Aydınlı’ya önemli bir görev düşüyor. CHP, Aydın’da çok ciddi bir tokadı sandıkta yemelidir.

Biz tıpkı Adnan Menderes gibi bu yola beyaz kefenimizi giyerek çıktık. Ustalık dönemimizde Yassı Ada’yı ‘yaslıada’ olmaktan çıkartıyoruz. Bu hafta içerisinde İstanbul’da yapacağımız bir lansmanla Yassı Ada’nın ‘yaslıada’ olmaktan nasıl çıkarılacağını açıklayacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilerek yeni bir süreç başlatacağız.

AK PARTİ STATÜKO KARŞISINDA DİK DURDU

12 Mart’ta, 28 Şubat’ta tehditlerine devam ettiler. 28 Şubat’ta statükonun bekçisi olduğunu söylediler. Ak Parti statüko altında eğilmemiştir. Biz demokrasi dedik. Tıpkı Adnan Menderes gibi söz de karar da milletindir dedik. Biz bu ülkeye çeteler değil millet istikamet çizer dedik. Şu anda statüko ittifak içerisine girmiş durumda. CHP, MHP, BDP kol kola girmiş Ak Parti karşısında kenetlendiler. Batı’da CHP ve MHP ittifak halinde. Doğu’da Güneydoğu’da Ak Parti’nin ilçe başkanları tehdit ediliyor. Dün bir ilçe başkanımın çocuğunu kaçırdılar. Bir ilçe başkanımın iş makinelerini yakıyorlar. Siz demokrat mısını, özgürlükten yana mısınız? Siz Tayyip Erdoğan’ı susturacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz?

Biz bugüne kadar bu oyunları bozduk, 12 Eylül’de bozduk gelin 12 Haziran’da bu oyunu bir kez daha bozalım. Gelin bu statükocuları hep birlikte bir kez daha hayal kırıklığına uğratalım.

BDP İFTİRA ATMAYA BAŞLADI

Şimdi BDP yetkilileri iftira etmeye başladılar. Çıktı açıkladılar, evet biz partililerimizi oraya götürdük dedi. Bir tane Türk Bayrağı olmadığı miting karşısında CHP lideri neden susuyor. CHP lideri Özerklik dedi Bahçeli’nin neden çıtı çıkmıyor. AKP’ye aslan kesilen Bahçeli CHP’ye karşı niye kuzu keziliyor. Ha CHP, ha MHP ha BDP.

Borç yiğidin kamçısıdır, zaafiyet içerisinde olanın değil. Milli geliriniz ne kadar artarsa borcunuz artar ama bizim borcumuz düşmüş. MHP IMF’e karşı çıkar ya, ‘Ey MHP yahu siz IMF’e 27.5 milyar dolar borçla devrettiniz’. Şimdi 4.9 milyar dolar borcumuz var.

Milliyetçi diyorlar ya sevsinler sizin gibi milliyetçiliği. Bunlar kafatası milliyetçisi. Milli Bankamız Merkez Bankası’nın kasasında 27.5 milyar dolar vardı şimdi 95 milyar dolar var.

MHP LİDERİ AYDIN’A KAÇ DEFA GELDİ

MHP Genel Başkanı bugüne kadar Aydın’a kaç defa geldi. Biz hem içeride hem de dışarı da koşturuyoruz. Başbakan Yardımcısı oldun dünyanın nerelerine gittin bir açıkla ya. Biz Türkiye’yi yönetiyoruz, bakkal dükkanı değil. Biz Türk milletiyiz kabile devleti değiliz. Muhalefetken Aydın’a gelmeyen iktidara geldiğinde hiç gelir mi?

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir