Anasayfa / Güncel Haberler / Mezitli iki kez DÜNYA BİRİNCİSİ oldu

Mezitli iki kez DÜNYA BİRİNCİSİ oldu

Mirza Turgut yazdı

Neşet Tarhan’nın yeniden başkanlığına seçildiği Mezitli Belediyesi, ikinci kez uluslararası bir ödülü laik görüldü. Paris’te yapılan uluslararası bir toplantıda ÇEVRESEL ZORLUKLAR ödülüne layık görüldü

Hatırlayalım; daha önce de Çin’de yapılan uluslaarası bir yarışmada Mezitli Belediyesi Kadın üretici pazarı projesi ile DÜNYA BİRİNCİSİ olmuştu.

Taban demokrasisi, halkın sürece katılması ve yoksulların lehine dönüşümlerin yapılması sosyal demokrasinin olmazsa olmazlarıdır..

Neşet Tarhan, inanmış bir sosyal demokrat olarak, seçildiği ilk günden bu yana(ki beş bucuk yıl oldu)Mezitli’de muhteşeme bir DEĞİŞİM gerçekleştirdi. Zaten bunun için Mezitli halkı ikinci kez çok daha yüksek oy vererek yeniden seçti…

En önemlisi olan Çin’de hem de Paris’te yapılan uluslararası yarışmaya Türkiye’den sadece Mezitli belediyesinin katılmaya hak kazınmış olmasıdır.

11 Büyükşehir ve Mezitli gibi toplam 251 ilçe belediyesi şu anda CHP’dedir. Bu belediyeler çok olumlu başarı hikayeleri ortaya koydukların da CHP genel iktidara daha çok yaklaşacaktır.

Her belediye Mezitli gibi başarı hikayesi üretmelidir.

Mezitli gerçek bir Avrupa kenti olma yolunda..

Sadece Mersin değil tüm Türkiye “NEŞET TARHAN OLAYI”ile karşı kaşıya…

Mezitli, Türkiye ve CHP’nin adını tüm Dünya’ya iki kez duyuran bir belediye başkanı ile karşı karşıyayız.

Kent meydanı ve Kültür merkezi de yapıldığında Mezitli’nin bir çok ilçe’ye hatta il’e örnek gösterilecek BAŞARI HİKAYESİ YAZILACAKTIR.

Siyaset analistleri buna haklı olarak, kısaca NEŞET TARHAN OLAYI diyorlar

Tebrikler Başkan Neşet Tarhan

 

Çok Okunan Haber

Büyükşehir’den merkezden kırsala spora destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, merkezden kırsala her alanda spora desteğini sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri bu kez Erdemli’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir