Anasayfa / Siyaset Haberleri / Mersin’de Ahmet Kaya Parkı Açılıyor

Mersin’de Ahmet Kaya Parkı Açılıyor

Akdeniz Belediyesi, eserleri ve düşünceleriyle topluma ışık tutan isimleri ölümsüzleştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay halkın hizmetine sunulan ve Hrant Dink’in adı verilen parkın ardından, Çay Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Ahmet Kaya Parkı da açılıyor. Farklı etkinliklerin yer alacağı 6 Haziran’daki açılışa Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’da katılacak.

Akdeniz Belediyesi, kendi alanının en başarılı isimlerinden olan ve yaklaşık 10 yıl önce Fransa’da yaşamını yitiren söz yazarı, besteci ve yorumcu Ahmet Kaya’nın adını Çay Mahallesinde yapımı tamamlanan parka verdi. Belediye Meclisinin Haziran ayı olağan toplantısında onaylanan karar sonrasında hazırlıklarını hızlandıran Akdeniz Belediyesi, Ahmet Kaya Parkının açılışını 6 Haziran Pazartesi günü saat 18.00’de gerçekleştirecek. Çeşitli gösteriler ve sunumların yer alacağı açılış törenine Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya da katılacak. Açılışla ilgili bilgi veren
Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, böylesine önemli bir ismin Mersin’de bu vesile ile anılacak olmasının gurur verici olduğunu dile getirdi. Açılışa tüm Mersinlileri davet eden Başkan Türk, “Bu ülkede haksızlıklara uğrayan, çok sevdiği vatanını terk etmeye zorlanan Ahmet Kaya’nın adı, daha yaşarken ölümsüzleşti. Geride bıraktığı eserleri ve düşünceleri, sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada karanlıkların sona ermesi için bir ışık olmaya devam edecektir. Toplumun her kesiminden insanımızın sevdiği, eserlerini dinlediği büyük sanatçımız Ahmet Kaya’nın adını verdiğimiz parkımızın açılışına tüm halkımız davetlidir” dedi.

Ahmet Kaya Parkı açılış programı ise şöyle:

Saygı duruşu ve Açılış
Govend Halk Oyunları gösterisi
Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk’ün konuşması
Ahmet Kaya Belgeseli
Gülten Kaya’nın konuşması
Şiir Dinletisi
Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Mersin Milletvekili Adayı Ertuğrul Kürkçü’nün konuşması
MKM Sanatçısı Kadir Çat Konseri
Özgün Müzik Sanatçısı Çetin Oraner Konseri

{2}

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir