Anasayfa / Güncel Haberler / “Logo için tepkiler OLUMLU olmaya başladı”

“Logo için tepkiler OLUMLU olmaya başladı”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni logosu konusunda yöneltilen sorulara da açıklık getiren Başkan Seçer, Stratejik Plan sunumunu yaparken Meclis üyelerine logoyu tanıttığını hatırlattı. Başkan Seçer,  “Logo Meclisimiz’de daha önce tartışıldı. Sizlerin de söylediği gibi çok yüksek maliyeti var gibi asparagas haberler yapıldı. Bu konuyu tekrardan tartışmaya açmak istemiyorum ama şunu hatırlatmak istiyorum; bizim 2020-2024 yılı Stratejik Planı’nda yaptığımız çalışmalar sırasında size logo ile ilgili bir sunum yapmıştım. Çünkü bu sizin onayınızdan geçecek ve nitelikli çoğunluğa ihtiyacımız var. ‘Ben yaptım oldu, bitti’ mantığı ile bunu yapmadığımı bilmenizi istiyorum. Kamuoyunda yanlış bilgilendirme yapılıyor, bir karalama kampanyası gidiyor. Kamuoyunun tamamını ikna etme gibi bir şansım yok. Bu gibi durumlarda her 100 yurttaşımın 100’ü de bunu beğenecek diye bir gerçek yok. Meclis’te dahi nitelikli çoğunluk isteniyor” dedi.

“Kamuoyunun yeni logoya tepkisi olumlu yönde evrilmeye başladı”

Resmi yazışmalarda ve Büyükşehir Belediyesi’nin resmi bayraklarında hala eski logonun kullanıldığını ifade eden Seçer, yeni logoyu kamuoyuna değerlendirmeleri için sunduklarını belirtti. Seçer, “Biz bunu gayri resmi bir şekilde kullanmıyoruz. Şimdi kullandığımızı kamuoyunun önüne sunuyoruz, görmezse, kanıksamazsa, değerlendirmezse nasıl bir sonuca varacağız, nasıl bir ölçüm yapacağız? Logo kamuoyunun dikkatine ilk sunulduğunda ya da kamuoyuna açıldığında yoğun tepki geldi. Sonra nereden çıktığını, nasıl oluştuğunu dünyadaki örnekleri ile ilgili bir çalışma yapıp sunduk. O sunumu Meclis üyelerimize de gönderdim. Sosyal medyada vatandaşların dikkatine sunduk ve inanın bana tepkiler farklı bir boyutta evrildi, birçok tepki olumlu olmaya başladı. Olumsuz hava olumluya döndü” ifadelerini kullandı.

Yeni logo Ocak Meclisi’ne getirilecek

Seçer, önümüzdeki günlerde logo ile ilgili kamuoyuna bir tanıtım yapacağını sözlerine ekleyerek, “Meclis’e tam olgunlaşmadığı için getirmiyorum. Sizlerle görüştüm olumlu bakanınız oldu, olumsuz bakanınız oldu. Bir olgunlaştıralım. Kamuoyuna bir sunum yapayım, basın tekrar bunu bir tartışsın. Ocak Meclisi’ne getirelim, Ocak Meclisi’nde kabul edilirse bu logo ile devam edelim” diye konuştu.

 

Çok Okunan Haber

Altıncı günde Aratos’un iç duvarına ulaşıldı

Dünya tarihinin en büyük filozoflarından Aratos’un anıt mezarında sürdürülen kazı çalışmalarında sevindirici haberler geldi. Kazının …

Bir yorum

  1. Lale Şekerci

    Logo’yu 2 tantuni bir ayrana yapan bu çok ”hayırsever” arkadaşın kim, açıkla. Bakalım bu işi yapmaya yeterli mi değil mi? Geçmişinde böyle çalışmalar yapan birisi mi yoksa bilgisayar başında çizimle eğlenen birisi mi, görülsün.
    Gerçek bir sanatçı değilse, gerçek işi bu değilse ve buna rağmen logo çalışmasını ona yaptırdıysanız kamuoyunun bunu bilme hakkıdır. Ayrıca, bu kadar işbirliğine açıktın madem baştan beri neden bu tutumu sergilemedin? Mevcut logo ile ilgili eski meclis kararını oku! Ne kadar çağdaş bir dil kullanıldığını, ne kadar çağdaş bir uygulama yapıldığını gör ve öğren. Mevcut logonun şehrin değerlerini simgelediğini neden görmüyorsun da alaycı bir dille logoda tantuni, cezerye, Tarsus beyazı isteniyor gibi düşük bir seviye kullanıyorsun? Bunları isteyen olsa olsa sizler gibi sanattan anlamayan, kültür yoksunu kişiler olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir