Anasayfa / Siyaset Haberleri / Komutana müebbet istemi

Komutana müebbet istemi

Komutana müebbet istemi
Güney Deniz Saha Komutanı Sağdıç için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet istemi.
Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince, Gölcük Donanma Komutanlığında ele geçirilen belgelere ilişkin yürütülen soruşturma tamamlanarak hazırlanan iddianamede, aralarında Güney Deniz Saha Komutanı Kadir Sağdıç’ın da bulunduğu 5 kişi hakkında 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet, 5 kişi hakkında da 10’ar yıla kadar hapis cezası öngörüldü.
Gölcük Donanma Komutanlığında ele geçirilen belgelere ilişkin yürütülen soruşturma tamamlanarak, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç’ın da aralarında bulunduğu 10 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Aksoy, Gölcük Donanma Komutanlığında ele geçirilen belgelere ilişkin yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.
Savcı Aksoy, soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler Behçet Altıntaş, Kemalettin Yakar, Erdinç Yıldız ve Mehmet Can Çağlar ile tutuksuz şüpheliler Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç, Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Türkşen, Halil Cura, İsmail Bak, Hüseyin Hançer ve Tanju Veli Aydın hakkında hazırladığı 97 sayfalık iddianame, Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) üzerinden İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.
Sağdıç, Türkşen, Cura, Hançer ve Bak’ın ”Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya Türkiye Büyük Millet Meclisinin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etmek” ile ”Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyetine Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek” suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, Hançer’in ayrıca ”silahlı örgüte üye olmak” suçundan 5 ila 10 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması öngörüldü.
İddianamede, diğer şüphelilerin de ”silahlı örgüt üyesi olmak” suçundan 5 ile 10’ar yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.
Hazırlanan iddianame mahkemece incelenerek kabulü ya da reddi konusunda bir karar verilecek.
  {2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir