Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kıraç’tan Kaset İddalarına Jet Yalanlama

Kıraç’tan Kaset İddalarına Jet Yalanlama

İddiaya göre, işadamı Kıraç, Baykal’ı ziyaret ederek ‘Sav, Özyürek ve Öymen’i listeye alma’ dedi. Baykal reddetti. Üç ay sonra kaset patladı.

Baykal gitti, Kılıçdaroğlu bu 3 ismi partiden sildi… Kıraç bugün iddiaları yalanladı…
Erdinç Akkoyunlu imzasıyla Star gazetesinde çıkan “Müthiş İtiraf” başlıklı habere İnan Kıraç’ın verdiği yanıt şöyle:

“24 Mayıs 2011 tarihli bir gazetede ismimin geçtiği “İnan Kıraç denedi, kaset halletti” başlıklı haber ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyuyorum.
Parti liderleri ve ülkemizi yönetenlerle, zaman zaman gerçekleşen görüşmelerim Türk ekonomisinin ve otomotiv sanayinin gidişatı ile sınırlıdır. Sayın Baykal ile görüşmemiz de bu çerçevede olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde tanıdığım kişiler bir elin beş parmağını geçmez.

Galatasaray’a gelince; 30 yıldır Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanıyım. Dolayısıyla, Galatasaray Camiasının büyük bir çoğunluğuyla tanışmışımdır. Camiamızla ilgili sorunları tartışmamız, konuşmamız ve çözüm aramamız gayet anlaşılır bir durumdur.

Ülkemizde pek çok kurumun (ki buna Galatasaray Eğitim Vakfı da dahildir) yönetiminin gençleşmesi gerekliliği ayrı bir konudur, ancak parti yönetimlerini etkileyecek bir güce sahip olduğumun ima edilmesi hoşuma gitmekle birlikte, böyle bir gücümün olmadığını ifade etmek isterim.

Son 12 yıldır eşim Suna’nın sağlık koşullarının şekillendirdiği bir hayatı yaşıyorum. Onun istekleri doğrultusunda, eğitim, sağlık, kültür ve sanat konuları ile meşgul oluyorum. 1998 yılında kurduğum şirketlerimin yönetimini de arkadaşlarıma devretmişimdir.

Siyasi konulara ismimin karıştırılmasını samimiyetle anlamış değilim. Üzüntümü kamuoyuna bildiririm.”

{2}

Çok Okunan Haber

YORGUN DEMOKRAT BAŞKANLAR!

Derşah Nar ve Ahmet Yıldırım yazdı    Memleket sevdalısı olmak, iş yapmak, dürüst olmak, dayanışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir