Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kılıçdaroğlu Tunceli’de

Kılıçdaroğlu Tunceli’de

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu memleketi Tunceli’de vatandaşlara sesleniyor.. Kemal Kılıçdaroğlu “Çocukluğum burada geçti Elbette ki Tunceliliyim, elbette Tuncelili olmaktan Dersimli olmaktan gurur duyuyorum.. Ben yiğitlerin harman olduğu yerde doğdum..” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması sık sık “Başbakan Kemal” sloganlarıyla kesildi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Şunu söyleyeyim, Yunus’un dediği gibi biz kimseye kin tutumayacağız, halka hizmet kadar kutsal bir görev olamaz, ben de bu yolda yola çıktım.

Biz Anadolu’ya Nazım’ın dediği gibi geldik,

Bizim hedefimiz herkesin eşit olduğu eşit yurttaş, herkesin özgür olduğu özgür turttaş olduğu, bir Türkiye..

Şu arkadaş ne güzel yazmış: Recep yaz AKP’ye gönder makarna evine gelsin! Bunlar Tunceli’yi de Tunceliliyi de tanımıyorlar, bozdolabı taşıdılar çamaşır makinası taşıdırlar Tunceli sana ders verdi Dersim demek özgürlük demek, özgür insaların yaşadığı yer demek..

Şimdi bunlar kendilerine demokrat diyorlar, bunlar demokrat değil özgür değil özgürlükçü değil, bunlar iktidarda kalmaya iktidara tutunmak için gerekirse bel altı vurmaya hazırlar, 12 Eylül’ün generallerinde hesap soracağız dediler sordular mı? Ben de biliyordum hesap soramazlar! Neden? Hesap sorsunlar diye anayasa değişiklikleri sırasında önerge verdik kabul etmediler.
AKP 12 EYLÜL ÜRÜNÜ BİR PARTİ

12 Eylül’den hesap soramayan 12 Eylül ürünü bir partidir yüzde 10 seçim barajı handi demokraside var, Recep Bey’in demokrasi anlayışında var

Yüzde 10 barajını kaldıracağız, halkın demokrasisinin parlamentoya tam yansımasını sağlayacağız. 12 Eylül artığı bu düzenlemeri halkın iktidarında değiştireceğiz.

Darbeye karşı mıyız, hepimiz karşıyız. Dedik 53. maddeyi değiştirelim. Kanun teklifini verdik AKP bir şey dedi mi hani karşıydın? 12 Eylül ürünü olan bir parti 12 Eylül’ün tüm yasalarını değiştirir.

AKP statükocu bir partidir. Özgürlükten değişimden yana olan parti CHP’dir

AKP’nin maskesini indireceğim, faili mechuller, demokrasilerde bir insanın canına kıyan hatta cesedini bile ulaşılamaz hale getiren faili mechullerin çözülmesi demokrasilerin görevi değil midir. Faili mechullerle ilgili 6 önergemizi AKP reddetti.

{2}

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir