Kılıçdaroğlu Seyyar Tayyar’a Benziyor

Kılıçdaroğlu Seyyar Tayyar’a Benziyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, CHP’nin seçim öncesi vaatlerini Kızıldeniz’de boğulacağını anladığı için “Musa’nın Rabbi’ne iman ediyorum.” diyen Firavun’un durumuna benzetti. Çelik, CHP’yi bu tür vaatlerle “halk dalkavukluğu” yapmakla da suçladı.

Çelik, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, CHP’nin gündeme getirdiği vaatlerle ilgili açıklamada bulundu.

Çelik, Türkiye’nin 12 Haziran seçimlerine kilitlendiğini hatırlattı. Çelik, kendilerinin bütün seçimlere en iyi hazırlandığını ve bu seçime de hazırlanmaya çalıştığını kaydetti.
Seçim kararı alındıktan sonra bazı partilerin telaşa kapıldığına işaret eden Çelik, bazı partilerin halk dalkavukluğu denen uçuk kaçık vaatler ortaya atıldığını, popülizm yapıldığını savundu. Popülizmin ülkeleri felakete götürdüğünü ifade eden Çelik, Türkiye’de yaşanan sorunların arkasında da popülizm olduğuna dikkat çekti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dizilerdeki karakterlere benzediğini öne süren Çelik, Çocuklar Duymasın dizisinde ne söylenirse, “Ben icat ettim.” diyen Seyyar Tayyar’ın durumunu örnek gösterdi.

CHP’nin seçim yaklaşırken bedelli askerlik, demokratik açılım gibi konulardaki açıklamalarını ise Kızıldeniz’de boğulacağını anlayan Firavun’un, “Musa’nın Rabbi’ne iman ediyorum.” şeklindeki sözlerine benzediğini ve bunların makbul kabul edilmediğini iddia etti.

Haber365

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM