Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kılıçdaroğlu oy oranını açıkladı

Kılıçdaroğlu oy oranını açıkladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu canlı yayında masasındaki son anketi açıkladı.

Kılıçdaroğlu canlı yayında oy oranını açıkladı

Kılıçdaroğlu, ÖSYM sürprizi hakkında TV’de ipucu verdi: “Sayın savcı benim bildiğimi açıklarsa Türkiye için de sürpriz olacak. Bu sürpriz YGS sınavı ile ilgili değil. Polisler, üniversiteye yerleştirmeyle ilgili bilgisayardan silinmiş bazı mailler bulmuş. Bu bilgiler savcıya da verildi.”

KILIÇDAROĞLU TV’DE ERDOĞAN’A MEYDAN OKUDU…

‘Bilgim ondan iyidir, yüreği cesareti varsa karşıma çıkar’

CHP lideri ‘Siyaset Meydanı Özel’de konuştu: Konvoy saldırısı sorununu gizli çözmeye çalışıyorlar. Peki bu saldırı ne? Demek ki aralarında uzlaşmazlık çıktı. Başbakan dokunulmazlıkları kaldıramaz çünkü yolsuzluk davaları var. Başörtülüler aday olabilir ama Meclis’te kurallara uyarlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün gece Show Tv’deki Siyaset Meydanı Özel programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları özetle şöyle:

GİZLİ ÇÖZMEK İSTİYORLAR

Konvoy saldırısından sonra Başbakanı aradım. Sorunu gizli çözmeye çalışıyorlar. Peki bu saldırı ne? Demek ki aralarında bir uzlaşmazlık çıktı. Ne isteniyor? Karşılıklı ne istenmiyor? Biz bunu bilmiyoruz.

BEN HAKARET ETMEDİM

Ben Başbakan’a hakaret etmedim. En sert kullandığım ifade ‘Recep Bey’ o kadar. Akaryakıta zam gelmişti. Vatandaşlar ‘Zamcı Recep’ten bizi kurtar’ dediler. Ben de söyledim. Dünyanın en pahalı benzinini halka satarsanız. TIR, kamyon şoföründen bu yanıtı alacaksınız. Ben bunu hakaret görmedim. Cibiliyetsiz gibi şeyleri o kullanıyor, ben kullanmadım. O dün ‘alçak’ sözcüğünü kullandı. İnsaf denen bir şey var.

PROTOKOLDE NERDEYİZ?

Kaç takım var birinci ligde biliyor mu? Bir baksın bakalım ana muhalefet partisi liderinin protokolde yeri neresi. Demokrasi kültürü gelişen bir insan bunu söyleyemez. Sayın Başbakan benimle bir araya gelmekten korkuyor. Benim bilgi birikimim, deneyimim ondan iyidir. Ben devlete binlerce kişi arasından girip sınavı kazanmışım. 13 kişi seçildi. Hesap uzmanlığı sınavı zordur. Sayın Başbakan bu sınavlara girmeye cesaret bile edemez. Onun için kendime güveniyorum.

İSTERSE ÜÇ KİŞİ ÇIKABİLİR

Amerika, İngiltere, Almanya’da çıkıyorlar da sen niye çıkmıyorsun. Seçim sonuna kadar bütün meydanlarda söylececeğim. Yüreği cesareti varsa karşıma çıkar. Beni yenebileceği konu hangisiyse o konuda çıkabilir. Ben söz veriyorum onun belirlediği konularda, onun arzu ettiği televizyon kanalında, onun arzu ettiği gazetelerde ben tek başıma kendisi isterse üç kişi çıkabilir.

DİNİ BİR SÖYLEM DEĞİL

Benim söylediğim ‘Statükonun Allahı Ankaradadır’ cümlesi halk arasında kullanılan gücü vurgulayan bir söylem. Bu halkın sıradan kullandığı bir söylem. Bunun dini bir söylem olmadığını herkes biliyor.

KORKU GÖZALTILARI

Sokakta yürüyen genci Başbakan’a eylem yapacaklar diye gözaltına aldılar. Böyle bir şey olabilir mi? Derdini anlatacak bir çiftçiğe al ananı al git diyor. Ben söylesem AKP medyası, TV kanalları günün 24 saati bana söylemediklerini bırakmazlardı.

DOKUNULMAZLIKLAR

Dokunulmazlıkların kaldırılması için dilekçe vereceğiz, yazı ifademiz var. Başbakan cesaret edemez. Davaları var, şahsi davaları var ya mahkum olursa. Üstelik siyasi davalar değil bunlar yolsuzluk davaları, onun için kaldıramaz. Cesaret edemez. Savcının oyuncağı mı olacağız diyor. Eğer ABD’de de sa

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir