Anasayfa / Güncel Haberler / Kılıçdaroğlu: “İsteyen herkese aday olsun”

Kılıçdaroğlu: “İsteyen herkese aday olsun”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, temmuz ayının sonunda yapılacak olan kurultayı iktidar kurultayı olarak tanımladıklarını, aday olmak isteyen herkes ile demokratik biçimde yarışacaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, dün Deutsche Welle Türkçe’nin internet üzerinden canlı olarak yayımlanan programında soruları yanıtladı.

Temmuz ayındaki kurultaya ilişkin Kılıçdaroğlu, “Genel başkan adayı olmak isteyenler için elbette ki bütün imkânlar var. Hatta ben genel başkan olduktan sonra parti üyeleri genel başkan adayı olurken önlerinde zorluklar vardı, ben bunların tamamını değiştirdim. Aday olurlarsa elbette ki çıkar demokratik yöntemler içinde yarışırlar. Bu kurultayı biz iktidar kurultayı olarak tanımlıyoruz.

Biz iktidara geldiğimizde neleri yapacağımızı geniş kitlelere aktarmak zorundayız. Biz ne düşünüyoruz, devlet nasıl yönetilmeli, hangi yasalarda ne tür değişiklikler yapılmalı, bunları açıklayacağız. Eleştiriden çok bir ufuk çizmeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın katıldığı bir programda, FETÖ ile ilgili soruya “Bunların karanlık yüzlerini maalesef çoğumuz göremedik. Masum değiliz hiçbirimiz” sözlerinin anımsatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “Aldatıldıklarını kabul ediyorlar, devlet yönetiminde aldatıldıysan o koltuktan ayrılacaksın. Yoksa her önüne gelen seni aldatır.

Çok Okunan Haber

HUZURLU SOHBETLER VE MARİNA KAVŞAĞI…

Semir Bolat yazdı   Mersin Büyükşehir Belediyesindeki değişim, kentin her noktasında hissedilir bir hava estiriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir