Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kılıçdaroğlu BDP ile aynı çizgide

Kılıçdaroğlu BDP ile aynı çizgide

Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hakkari mitingindeki sözlerini eleştirdi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hakkari mitingindeki sözlerini eleştirerek, “Maalesef Kemal Kılıçdaroğlu bölgedeki ziyaretleri sırasında BDP ile aynı çizgide bulunuyor. BDP’nin daha fazlasını söylüyor” dedi.

SUKUTÜ HAYALE UĞRADIM

Arınç, Bursa’da yaptığı açıklamada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Arınç, “Onlardan alkış almak için, onların hassas olduğu konularda Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliğinden beklenmeyecek davranışlar yapıyor. Bu çok yanlıştır. Kürt sorunu böyle çözülmez” diye konuştu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hakkari’de söylediklerini duyunca sükutu hayala uğradığını belirterek, “Hakkari’deki gerçeği biz hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. Sadece popülizm uğruna, bölgeden oy alabilmek uğruna KCK davası sanıklarını ziyaret edip başsavcıyı sorgulamak fevkalade yanlıştır” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN HAKKARİ KONUŞMASI

Toplantıya gelirken televizyon haberlerinden Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hakkari’deki sözlerini izlediğini anlatan Arınç, şunları kaydetti: “Anamuhalefet partisi liderinin Hakkari’de söylediklerini duyunca yine bir sükutu hayale uğradım. Hakkari’deki gerçeği biz hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. Sadece popülizm uğruna, bölgeden oy alabilmek uğruna KCK davası sanıklarını ziyaret edip başsavcıyı sorgulamak fevkalade yanlıştır. KCK, PKK’nın şehir yapılanmasıdır. İddianame bunu gösteriyor. Belediye başkanı da olsa, bir başkası da olsa bu davanın iddianamesinde yargılanan insanlara, sırf Hakkari’de, ‘kalabalık toplansın’ diye arka çıkmak, ülke gerçeklerine ihanet etmektir. Biz, yargılanan herkesin en kısa sürede hakkın yerini bulmasını, beraat etmesini, aklanmasını veya hakkında suç varsa delil varsa elbette hukuk karşısında da bir cezayı görmesini isteriz. Ama orada başka türlü, Bursa’da başka türlü konuşmak, ülkede yapılabilecek hayırlı bir hizmet de değildir.”

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir