Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kılıçdaroğlu AKP’nin ekonomi politikasını eleştirdi

Kılıçdaroğlu AKP’nin ekonomi politikasını eleştirdi

CHP lideri TOBB Genel Kurulu’nda hükümetin ekonomi politikasını sert sözlerle eleştirdi.

Hükümetin ekonomiyi sıcak paraya teslim ettiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Yabancı adam faiz gelirinden vergi vermezken benim yerli iş adamımı vergi veriyor. Sonra çok kızıyorlar ama biz böyle adaletsizlik mi olur deyip Anayasa Mahkemesi’ne gidiyoruz. İptal ediyorlarlar’ şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’A ZAMAN GÖNDERMESİ

Kılıçdaroğlu yaklaşık yarım saat süren konuşmasının sonnda Başbakan Erdoğan’a ince bir göndermede bulundu. CHP lideri, ‘Üzülerek söylüyorum ama aranızdan ayrılmak zorundayım. Malum toplantı baya geç başladı. Şunu da hatırlatmak isterim, zamanı iyi kullanamayanlar ekonomiyi de iyi yönetemezler’ dedi.

{4}

İşte Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a zaman ve ekonomi göndermesi

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları:

Kusura bakmayın ben burada sizleri eleştirmek istiyorum. Çünkü yapılan yanlışları söylemiyorsunuz, söylememekte de haklısınız. Çünkü ertesi gün kapınıza kimlerin geleceğini iyi biliyorsunuz. Hükümeti eleştirirse maliye tarafından cezalandırılacağını düşünen Ticaret Odası Başkanları var.

Ekonomi yönetimi dağınık kim ne yapıyor belli değil.

BİR OTOBÜSE 1 MİLYON 200 BİN AVRO

Türkiye Avrupa’nın bir numaralı otobüs üreticisi bir numaralı otobüs ihracatçısı ama ne oluyor binlerce otobüsü ithal ediyoruz. Bir otobüse 1 milyon 200 bin avro ödüyorsunuz. Otobüste otobüs olsa, dünyanın hurdalığını getirdiniz Türkiye’ye.. Hesabı soruldu mu yok.

KAMYONCULAR 10 NUMARA YAĞ KULLANIYOR

Afyon’dan Mersin’e yük taşımak Çin’den Mersin’e mal taşımaktan daha pahallı. Kamyoncuların neredeyse tamamı 10 numara yağ kullanıyor. Ben isterdim ki Başbakan Erdoğan cari açıktan bahsetseydi.

Bu güzel cennet ülkemizde eğer siz ithal kurbanlık getirirseniz bir oturup düşünmeniz lazım. Bütün ekonomi yönetimini uyarıyorum bu cari açığın gidişi felakettir. Bu cari açık yeni bir duvara toslama işareti veriyor. Türkiye 1987 yılında dünyanın 14. en büyük ekonomisiydi. 2011’de 17. büyük ekonomisiyiz. bu politikalarla birbirimizi kandırmayalım. Yüzde 4 büyüme ile hiç bir yere gidemezsiniz.

{3}

AİLE SİGORTASI

Siyaset kurumu yoksulluğu yönetmez yoksulluğu bitirir. Biz ne dedik aile sigortasını getireceğiz ve kimse birilerinin arka bahçesi olmayacak dedik. Biz ayağı yere basan projelerle yola çıktık. Devlette 14 kurum yardım dağıtıyor. 12 milyon 715 bine açık çıktı. Başbakan çıkıp dedi ki bir de kayıt dışı yoksul var. Evet bir itiraf bu. Yıllardır devlette görev yapan bu arkadaşınız hesabı 15 milyon üzerinden bu hesabı yaptı. 100 liralık bir tutarın 2 lirasını ayırdığınız zaman küçük Kübra açlıktan ölmeyecek.

Dünya ölçeğinde kabul edilen 9 sigorta dalından biri. Biz çatık kaşlı olduğu bir ülke istemiyoruz. Annelerin çocuklarını okula mutlulukla gönderdiği bir ülkeyi istiyoruz.

EKONOMİDE TEŞVİK SİSTEMİNİ TAMAMEN DEĞİŞTİRECEĞİZ

Ekonomide teşvik sistemini baştan değiştireceğiz. Her şey İstanbul için değil her şey Türkiye için. 20 büyük cazibe merkezi oluşturacağız. Güçlü bir Anadolu sanayisi oluşturmak istiyoruz. Sanayicinin uluslararası arenada rekabet etmesi için tüm engelleri kaldıracağız. Sanayide kümelenme projesini açıklayacağız. KOBİ’lere sıfır faizli kredi vereceğiz. Ödediğiniz vergi ve sigorta primi ne kadarsa o kadar kredi kullanacaksınız. Kayıt dışında önemli bir adım atmış olacağız. Üretim artacak…

NİTELİKLİ ARA ELEMAN İHTİYACINI ÇÖZECEĞİZ

Ben uzun yıllar hesap uzmanlığı yaptım, gelirlerin, giderlerin, maliyetin

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir