Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kasetlerin Ardında AKP’li aday mı var

Kasetlerin Ardında AKP’li aday mı var

MHP, AKP milletvekili aday adayı Faruk Bayındır’ın birçok kez ödeme yaptığını kanıtlayan belgeleri savclığa iletti

MHP yönetimi, 3 parti yöneticisi ve bir milletvekili adayını hedef alan “kaset skandalı”nın arkasında olduğunu iddia ettiği AKP’den milletvekili aday adayı olan Faruk Bayındır’la ilgili belgeleri, konuyla ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na iletti.

Savcılığa iletilen dosyada, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kaset skandalının arkasında olduğunu açıkladığı AKP’li eski Küçükçekmece Belediye Meclis Üyesi Bayındır’ın, MHP yönetici ve adaylarının kadınlarla özel ilişkilerini yayımlayan “farklı ülkücülük.com” internet sitesinin “domain (sunucu)” ücretini ödediğine dair kredi kartı ekstreleri ve mail yazışmaları yer aldı. MHP yetkililerinin verdiği bilgiye göre Bayındır, söz konusu siteye Aralık 2010’dan başlayarak 15 ayrı ödeme yaptı.

Ödemeler, Mehmet Yılmaz adlı kişi adına yapılırken MHP yöneticileri bu ismin “sahte olup olmadığını” bilmediklerini ifade etti. Bayındır adına açılan internet sitesinin ABD’den görüntüleri servis ettiği belirlemesine yer verilen dosyada, bu kişi ile ABD’de görüntüleri servis edenler arasındaki yazışmalara ve telefon numaralarına da yer verildi. Bayındır, ABD’den yayın yapan “farklı ülkücülük.com”u hazırlayan gruba gönderdiği bir mailde, “Parayı ödedik, niçin siteyi açmıyorsunuz” diye sitem ediyor.

ŞAHİN PLAKASI CHRYSLER’DE

Öte yandan Bahçeli’nin önceki gece bir televizyon programında belgelerini açıkladığı ve MHP genel merkezini 13 Mayıs’a kadar izleyen araçla ilgili de ayrı bir dosya hazırlandı. MHP yöneticileri, bu konudaki belgeleri hazırladıklarını, ancak İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilen dosyaya koymadıklarını, bu konuyu ayrıca yargıya taşıyacaklarını ifade etti. Bahçeli’nin MHP Genel Merkezi’ni 13 Mayıs’a kadar izlediğini açıklayıp fotoğrafını gösterdiği aracın ayrıntılarına da ulaşıldı. Bahçeli’nin partinin karşısındaki otoparkta güvenlik kameralarının göremediği kör noktaya yerleştirildiğini ve 13 Mayıs’ta fark etmeleri üzerine ortalıktan kaybolduğunu açıkladığı aracın “34 PS 6558” plakalı ve Chrysler Voyager marka belirlendi. Yapılan araştırmada plakanın beyaz renkli Şahin marka bir araca ait olduğu saptandı. Bir taksi sürücüsünün de parti önündeki bir minibüsle ilgili ihbarda bulunduğu, ancak araçla ilgili anormal bir durum saptanmadığı bildirildi.

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir