Anasayfa / Siyaset Haberleri / Kasetleri kullanmak şerefsizliktir

Kasetleri kullanmak şerefsizliktir

Şahin: Sadece MHP’ye değil, Türk siyasi hayatına zarar veriyor…


TBMM Başkanı Şahin MHP’deki istifaları değerlendirdi

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, katıldığı bir televizyon programında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Ali Şahin, internette yayınlanan bazı görüntülerin ardından MHP’de yaşanan istifalarla ilgili bir soruyu yanıtlarken, istifa eden MHP’lilerin olayın aydınlatılması için adli mercilere yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Yaşanan olayın Türk siyasetini çirkinleştirdiğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:
”Seçim öncesi bir siyasi partiye dönük bu tür girişimlerden gerçekten büyük üzüntü duyuyorum. Bunlar siyaseti çirkinleştiriyor. Bunu kim ya da kimler hangi amaçla yapıyorsa yapsınlar bana göre sadece bir siyasi partiye, MHP’ye zarar vermiyorlar veya verme amaçlı değil, Türk siyasi hayatına zarar veriyor. Çünkü nihayetinde MHP, Türk siyasi hareketinin önemli figürlerinden birisidir. Seçimlere doğru giderken böylesine bir taciz karşısında kalmış olması, bana göre genel olarak siyasete de zarar verir. O bakımdan bunun arkasında kim var? Hangi amaçla yapıyor? Bu konuları değerlendirirken politik bir takım yaklaşımlar içerisinde bulunmak bizi hiçbir zaman doğru bir noktaya getirmeyebilir.
İstifa etmek zorunda kalan birçoğu milletvekili, MHP’li arkadaşların ve diğerlerinin bu işin aydınlatılması konusunda mutlaka adli mercilere yardımcı olmaları gerekir. Çünkü o görüntüler herhangi bir yerde çekilmiştir. Onlar bilirler nerede çekildiğini. Yani herhalde onu gördüklerinde hatırlayacaklardır. Orası neresidir? Kim bilir, yanında kim vardı. Oraya giren çıkanlar kimdir? Yani buradan hareketle savcılığa ve adli mercilere bu arkadaşlarımız yardımcı olurlarsa bu işin arkasında olan güçlere ulaşmak mümkün olabilir.”

ERGENEKON İMASI

Şahin, gizli kasetlerin Ergenekon soruşturmasında da yer aldığını anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Yalnız bu bizim siyasi hayatımıza ya da Türkiye’deki bu gelişmelere bu bir takım kasetler, gizli kaset görüntüleri, şantaj kasetleri ilk defa girmiyor. Ergenekon davasını incelerseniz orada buna benzer çokça kaset olduğunu görürsünüz.
Bu yeni bir şey değil. Bir takım çeteler, hakimlerin ve savcıların, yüksek yargıçların ve savcıların bir takım görüntülerini elde etmişler. Bunlar bir takım aramalarda ortaya çıktı. Bunlar dava konusu oldu. Bir takım tutuklamalar var. Askeri casusuluk çetesi var. Bir takım askerlerin bir takım kadınlarla olan görüntüleri bunlar kaset altına alınmış, bunların şantaj amaçlı kullanıldığına dair iddianamelerde bir takım bilgiler var. Demek ki Türkiye’de bunu yöntem olarak benimsemiş birileri var, bir takım çeteler var. Bunu incelerken bunu gözardı etmemek gerek diye düşünüyorum.”

YAŞANANLARDAN AVANTAJ ELDE ETMEK ‘ŞEREFSİZLİK’

TBMM Başkanı Şahin, partisinin MHP’de yaşanan olaylardan dolayı avantaj elde etmeyi ”şerefsizlik” saydıklarını bildirdi. Şahin, şöyle konuştu:

”Çok kolaydır rakiplerinizi suçlamak bu konuda. ‘Falan yapmıştır bunu’, ‘falan parti vardır bunun arkasında’ falan. AK Parti’nin bir mensubu, AK Parti milletvekili olarak, AK Parti kurucusu bir kişi olarak ifade ediyorum ki: Biz parti olarak seçimlere doğru giderken rakiplerimizin bu şekilde yıpratılarak avantaj elde etmeyi şerefsizlik sayarız.
Biz seçimlerin eşit şartlar altında yapılmasını arzu ederiz. Rakiplerimize birileri bir takım isnatlarda bulunacak, ‘rakibimiz buradan zarar görecek, ben buradan avantaj elde edeceğim’ gibi bir düşünceyi asla biz kafamızda fikir olarak taşımayız, bunu şiddetle reddederiz. O nedenle şimdi konu savcılar tarafından inceleniyor, ancak neticeye ulaşılabilmesi konusunda mutlaka istifa etmek zorunda kalan ar

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir