Anasayfa / Siyaset Haberleri / İşte AK Parti’nin Oy Oranı

İşte AK Parti’nin Oy Oranı

Başbakan Erdoğan katıldığı canlı yayın programında partilerin oy oranlarını açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “İmralı ile görüşmeyi yapan hükümet değildir. İmralı ile görüşmeyi devlet yapar. Bizden önce de yapılmıştır. Bizden önceki iktidarların hepsinde yapılmıştır. Bu dönemde de yapılır” dedi.

Erdoğan, Samanyolu TV’de “Özel Gündem’ adlı canlı yayında Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve Samanyolu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu’nun sorularını yanıtladı. “Meydanların diliyle medyanın dilini nasıl karşılıyorsunuz?” şeklindeki soruya Erdoğan, meydanların dili ile medyanın dilinin bugüne kadar örtüşmediği gibi bugün de örtüşmediğini ifade ederek, görsel medyanın yanıltıcı, yazılı medyanın da istismara açık olduğunu söyledi.

“AK Parti olarak biz malum medyaya rağmen iktidar olduk” diyen Erdoğan, onların istediklerini veren bir iktidar olmadıklarını, onların köşeye sıkıştırıp “hadi ver” diyen odaklar olduğunu belirtti.

Erdoğan, son 8.5 yılın Türkiye’nin sıçrama dönemi olduğunu da ifade ederek, borçların düştüğünü, küresel krize rağmen bunu yolsuzluklardan arınmış bir iktidarın yaptığını anlattı.

Türkiye’de son dönemde bankaların batmadığını da kaydeden Erdoğan, kendilerinden önce bankalara görev zararı yazıldığını anımsattı.

Şu anda kazanımlarla güçlü ve saygın bir Türkiye olduğunu, daha da iyi olunacağını anlatan Erdoğan, “Meydanlar da önceki seçimlerle mukayese edilmeyecek düzeyde doluyor, taşıyor” dedi.

Erdoğan, “İnşallah 12 Haziran akşamı da halkımın dualarının da oylarının da himmetiyle istikrar sürsün, Türkiye büyüsün… Bu devam edecek” diye konuştu.

Her zaman karşılarında bir medyanın olacağını da ifade eden Erdoğan, “Bugün aklı selim ile hareket eden bir medya da var. Onlarla çalışmalarımızı yapıyoruz. Gerçekleri görmeyen, saptıran, yaptığınız yatırımlardan rahatsız olanlar var” diye konuştu.

Erdoğan, “garip” dediği malum medyanın BDP’ye destek verdiğini de ifade ederek, “Nasıl BDP’ye destek verirsin? Bunların Güneydoğu’da, Doğu’da yaptıkları ortada. Bunların bu ülkeye ne sağlayacağı açık, net ortada. Terör örgütünden gücünü alarak, güya demokrasi, güya özgürlük çağrısı yapan bu insanları artık tanımıyor muyuz? Demokrasi, özgürlük diyen imam kaçırır, imamı sabah namazından çıkışında öldürür mü?” diye konuştu.

Cizre’de imam hatipli çocukların kaldığı bir yurda molotofkokteyli ile saldırıldığını, üç gencin yaralandığını, ikisinin iyi olduğunu, üçüncüyü Ankara’ya getirttiklerini anlatan Erdoğan, “Bunlar bu kadar azıtmış durumda. İstanbul’da Levent’te köprünün altında sekiz kişi yaralandı. Bir hanım kardeşimizin bacağı kesilmek durumda kaldı. Bu ne insafsızlıktır. Bu ne alçaklıktır. Bunu neyle izah edeceksiniz?” dedi.

“AK Parti karşısında bir statüko ittifakından bahsediyorsunuz. Burada kimleri kast ediyorsunuz?” şeklindeki bir soru üzerine de Erdoğan, “Güneydoğu’da ağırlıklı olarak BDP ile CHP’nin ittifakını görüyorsunuz” dedi.

HAKKARİ MİTİNGİ

Partisinin Hakkari mitinginde dükkanların kepenklerinin kapatıldığını, hem esnafın hem halkın tehdit edildiğini dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Benden sonra oraya Kılıçdaroğlu gitti. Hakkari’de CHP’nin aldığı oy 157. Kılıçdaroğlu’nun gidişinde orada sadece CHP bayrağı var, Türk Bayrağı yok. Çünkü BDP’li eline Türk Bayrağı’nı almaz. Ona onu veremediler. Hiç rahatsızlık duydu mu? Ne CHP rahatsızlık duydu ne MHP rahatsızlık duydu. MHP’den de bir ses çıkmadı. Orada bir de yerel özerklikten bahsetti. Bunu da getirdi Avrupa Yerel özerklik Şartı’na dayadı.”

Bu şarta ilişkin muhalefet şerhlerini kendilerinin kaldırdığını anımsatan Erdoğan, yerel yönetimlerin yeniden yapılandırılmasına yönelik parti olarak çalışmalarının olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, burada özellikle idari noktada bazı müdahalelerin

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir